Shopify En Iyi 15 Magaza Ornekleri 2

Shopify Temaları | Shopify En İyi 15 Mağaza Örneği

Yasin Işıktaş

Shopify En İyi Mağazalar

Shopify, bir e-ticaret platformudur. Kendinize özel Shopify temaları hazır olarak veya elinizle tasarlayacağınız tema ile ile online mağazanızda satışlarınız yaparak para kazanabilirsiniz. Shopify, çeşitli özelliklere sahiptir, bunların bazıları şunlardır:

  • Ödeme işlemlerinin yönetimi: Shopify, çeşitli ödeme seçeneklerini (kredi kartı, PayPal, Apple Pay vb.) destekler ve ödeme işlemlerini otomatik olarak yönetir.
  • Özelleştirilebilir tasarım: Shopify, çeşitli özelleştirilebilir temalar sunar ve bunları kolayca değiştirme imkanı sağlar. Ayrıca, mağaza tasarımınızı kodlama gerektirmeksizin özelleştirin.
  • İçerik yönetimi: Shopify, ürünlerinizi yönetmek, stok seviyelerini takip etmek ve siparişleri yönetmek gibi işlemleri kolaylaştıran özelliklere sahiptir.
  • Mobil uyumluluk: Shopify temaları, mobil cihazlarda da çalışan responsif tasarımlara sahiptir. Bu sayede, müşterileriniz mobil cihazlarını kullanarak da mağazanızı ziyaret edebilirler.

Bu platformu ;

Ürünlerinizi satışa sürebilirsiniz.

Shopify, ödeme işlemlerini yönetmek,

Özelleştirilebilir tasarım seçenekleri sunmak

İçerik yönetimini kolaylaştırmak gibi özelliklere sahiptir.

Ayrıca, mobil uyumludur ve müşterileriniz mobil cihazlarını kullanarak da mağazanızı ziyaret edebilirler.

Şimdi derlemiş olduğum Shopify’da yapılmış bazı mağazaları listeledim aşağıdan inceleyebilirsiniz.

1. Jackie Smith

image 86 1024x456 1

Jackie Smith, giyim ve aksesuar satışı yapmaktadır. Bu mağazanın tasarımı, ürünler ile öyle ahenk içinde tasarlanmış ki gerçekten mükkemel uyum diye buna denir. Eğer Shopify’a yeni başlıyorsanız bu siteyi baz alarak güzel şeyler çıkarmanız mümkündür. Ayrıca tabi ki temaya veya çizime bağlı kalmadan da yapabilirsiniz bu tamamen sizin tercihine kalmış bir durumdur.

2. Taylor Stitch

image 87 1024x468 1

Taylor Stitch mağazası, erkeklere özel olan sadece erkek giyimin bulunduğu bir Shopify sitesidir. Tasarımı, çoğunlukla ürünlerinin yüksek kaliteli fotoğraflarında oluşmaktadır.

Bu fotoğraflar için özenle seçilmiş sloganlarla yapılan tasarım konusunda harikulade bir işcilik çıkmış desek yalan olmaz. Bunun sonucunda güzel bir mağaza ortaya koymuşlardır.

3. Moscot

image 88 1024x504 1

Moscot çeşitli gözlük markaları üreten köklü bir şirkettir. Bu şirket fiziksel ve online olarak çeşitli platformlarda satış yapmaktadır. Örneğin, Moscot’un kendi resmi web sitesi üzerinden online satış yapmaktadır ve bu web sitesinde, gözlüklerin yanı sıra güneş gözlükleri ve aksesuarlar da satılmaktadır. Ayrıca, Moscot’un ürünleri, çeşitli online perakendeciler tarafından da satılmaktadır. Örneğin, Amazon, eBay gibi platformlarda da Moscot ürünleri satılmaktadır. Bu sayede, dünya çapında çok sayıda müşteriye ulaşabilmektedir.

Moscot, ayrıca, çeşitli sosyal medya platformlarında da aktiftir ve bu platformlarda da ürünlerini tanıtmaktadır. Örneğin, Moscot’un Instagram hesabı üzerinden de ürünlerine ulaşılabilmektedir. Bu sayede, müşteriler, Moscot ürünlerine online olarak çeşitli yollarla ulaşabilmektedir.

4. Burga

image 89 1024x499 1

Burgaz bir cep telefon kılıfı ve aksesuar mağazasıdır. Mağazanın tasarımı, şık bir düzende düzenlenip renkli ürünlerinin yüksek kaliteli fotoğraflarından oluşuyor.

Burga’yı çok temiz, ziyaretçi dostu bir tasarıma sahip olduğu için oldukça ilgi çekici bir mağaza haline geliyor. Ayrıca üst menüden istediğiniz her kategori hakkında size ürünler hakkında birçok bilgi veriyor.

5. Made-İn

image 90 1024x413 1

Bu mağazada, tavalar, tencereler, vb. mutfak araçları ve ünlü şeflerin restoranlarında kullandığı mutfakla ilgili ürünler gibi çok çeşitli, yüksek kaliteli mutfak gereçleri sunmaktadır. Web sitesinin genel tasarımı, ziyaretçileri için çok sayıda yararlı bilgi ve bir renk ipucu ile çok temiz. 

Bu mağazayı seviyorum çünkü çok dengeli bir tasarıma sahip ve neredeyse herkes için harika bir ilham kaynağı olmalı çünkü harika bir tasarıma, yüksek kaliteli fotoğraflara ve her ürün hakkında birçok faydalı bilgiye sahip. Ayrıca Instagram gönderilerinin bir önizlemesini görmenize izin veriyorlar.

6. Kylie Kozmetik

image 91 1024x497 1

Kylie Kozmetik, Amerikalı manken ve iş kadını Kylie Jenner tarafından kurulan bir güzellik ürünleri markasıdır. Bu mağazanın her yerinde doğal olarak çok fazla pembe vurgu var. Genel tasarım dengeli ve çok gösterişli bir sayfa değil. Fiziksel olarak satışlarının yanı sıra Kylie Kozmetik ürünlerini online pazarda da Shopify üzerinden satmaktadır. Shopify temaları konusuna gelecek olursak hız, optimizasyon konuları tartışmasız mükemmel bir performans ve gözleri tatmin etmektedir.

7. Helm Boots

image 93 1024x497 1

Helm Boots, ABD’de Austin, Teksas’da kurulmuş bir ayakkabı markasıdır. Marka, kaliteli ve dayanıklı deri ayakkabılar üretmektedir. Özellikle sıradışı tasarımları ile bilinmektedir ve ayakkabılarının üretiminde doğal malzemeler kullanılmaktadır. Helm Boots, ayrıca özel siparişler almakta ve müşterilere özel tasarımlar yapmaktadır. Marka, aynı zamanda çeşitli stil ve renk seçenekleri sunmaktadır ve ayakkabıları hem erkekler hem de kadınlar için mevcuttur. Fiziksel satışlarının yanı sıra bu mağazanın da Kylie Kozmetik gibi Shopify da mağazası mevcuttur. Mağazaya girdiğimizde bizleri şık ama bir o kadar da sade bir tema bizi karşılamaktadır. Ancak o sadelik şık bir sadelik fotoğraflarında süslediği ve ön plana çıktığı tema göz atmanızı tavsiye ederim.

8.Triangl

image 94 1024x505 1

Triangl, Avustralya merkezli bir bikini markasıdır. Siteye ilk girdiğimizde genel tasarım canlı ve çok güzel tasarlanmış. Ana sayfayı temiz tutmaya karar vermeleri ve tüm ürünlerini görüntülemek için yapacağınız tek şey ana sayfadaki slider üzerine 1 kere tıklamak ardından bütün ürünler listelenmektedir. Bu özelliği gerçekten hoş bir bakış açısı vermiş. Bu markanın da Shopify üzerinde mağazası bulunmaktadır.

9.Naomi 

image 95 1024x498 1

 Noémie, bir bileklik ve küpeler üreten bir markadır ve ürünlerini kadınlar için üretmektedir. Bu mağaza, güzelliğini vurgulamak için ürünlerinin güzel fotoğraflarıyla minimalist bir tasarıma sahiptir. Bundan dolayı minimalist bir site sahibi olmak istemiyorsanız bu site size göre değil.

10.Gym Shark

image 96 1024x475 1

Gym Shark, bir spor giyim markasıdır. Marka, kaliteli ve performans odaklı spor giyim ürünleri sunmaktadır. Gym Shark mağaza, ürünlerinin resimleriyle dengeli bir tasarıma sahiptir. Bundan dolayı çok basit sevenlerin ve çok şık bir site görmek isteyenleri tatmin olamayacaklardır.

11.Perfect Keto

image 97 1024x498 1

Perfect Keto, bir takviye ürünleri markasıdır. Bu mağazanın amacı herkesi daha sağlıklı beslenmeye ikna etmektir. Büyük ihtimalle öyle olacak çünkü bu mağaza o kadar iyi ki ancak bir fast-food bağımlısını dahi sağlıklı yemeye ikna eder . Mağazanın tasarımı konusunda mağazanın tasarımı parlak ve renkli.

12. Pop Chart

image 99 1024x501 1

Pop Chart, bir grafik tasarım şirketidir ve çeşitli konuları kapsayan infografikler ve diğer grafikler üretmektedir. Şirket, ayrıca popüler kültür konularına odaklanan grafikler de üretmektedir. Bu mağaza, biraz renk, birkaç farklı iyi seçilmiş yazı tipi ve çok sayıda grafik fotoğrafı ile çok modern görünümlü bir tasarıma sahiptir.

13. Seedlip drinks

image 100 1024x490 1

Seedlip el yapımı, damıtılmış alkolsüz içecekler satan bir mağazadır. Bu mağaza, seçkin ürünlerinin yanı sıra seçkin ve benzersiz bir tasarıma da sahiptir. Seedlip’i mağazasının en sevilen yanı çok dengeli bir tasarıma sahip olmasıdır.

14.Field Notes

image 101 1024x500 1

Alan notları şirin ve renkli defter, kalem ve kurşun kalem satan bir mağazadır. Bu mağaza, ürünlerin fotoğrafları siteye biraz da olsa renk katan nispeten minimalist bir tasarıma sahiptir. 

15. Yaphane

image

Çocuklara özel olarak tasarlanmış site olan Yaphane çocukların el becerileri analitik düşünme becerilerini geliştirmek için “kendi ürününü kendin yap” mantığında olan başarılı mağazadır. Ancak sadece mağazayla kalmayıp kendi bloglarını da oluşturmuşlardır. Blog + Mağaza kuracaklar için güzel bir fikir olabilir incelemenizi tavsiye ederim.

Shopify Mağaza Açmadan Önce Bilmeniz gerekenler nelerdir?

1. Mağazamı nasıl kurarım? Diye detaylı bir rehber arıyorsanız. Bu yazımızı okudunuz mu? Eğer okumadıysanız bunu okumadan geçmeyiniz.

2. Shopify mağazanızın tasarımını basit tutun.

3. Mağazanızda, ürünlerinizin farklı açılardan çekilmiş çok sayıda yüksek kaliteli fotoğrafı olmalıdır.
4. Ziyaretçilerinize ürünleriniz hakkında mümkün olduğunca fazla bilgi vermeyi unutmayın.
5. Ürünleriniz bundan faydalanabilirse, renk veya yazı tiplerinde biraz göz alıcı olun, ancak bazı durumlarda daha azının daha fazla olduğunu unutmayın.

Shopify temaları için göz atın

Shopify Temaları nerede bulunur?

Temalar için https://themes.shopify.com/themes sayfasını ziyaret etmeniz gerekmektedir. Buraya tıklayın.

Yukarıda ki bilgiler yeterli olmadıysa lütfen forumumuza konu açın. Ayrıca direkt olarak teknik ekbimiz ile Shopify temaları hakkında da görüşebilirsiniz.

0 Yorum

Bir yanıt yazın

Diğer Makaleler

Kargo Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kargo entegrasyonu; e-ticaret siteleri için iyi bir çözüm sunmaktadır. Eklentiler, bir web sitesine işlevler ekleyen, bazı özel ya da belirli…

Detayları İncele
shopify nedir

Shopify Nedir? Shopify Kullanmak için 4 Neden

Shopify Nedir? E-Ticaret platformları arasında açık ara rakiplerinin arasından sıyrılmıştır ve kendini ispat etmiştir. Shopify; merkezi Ottawa, Ontario'da bulunan Kanadalı…

Detayları İncele
Shopify Nedir?

Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır 2022

Shopify nedir merak ediliyor. E-ticaret dünyasına giriş yapmak istiyorsanız; online mağazanızı nasıl oluşturacağınız konusunda şüpheleriniz olması normaldir. Şu anda, programlamaya…

Detayları İncele
Arrow-up