shopify

Shopify Nedir? Bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni nedir?

Ahmet Kaptan

Shopify, piyasadaki en iyi e-ticaret platformudur. Yüzlerce yerleşik özellik ve tonlarca uygulama ile insanların kendi ölçeklenebilir çevrimiçi mağazalarını oluşturmalarına yardımcı olabilmek için tasarlanmıştır. Ürünleri doğrudan web sitenizde, birden fazla pazaryerinde ve sosyal medyada satabilirsiniz.

Shopify, 800.000’den fazla işletmeye hizmet vermekte ve rakiplerinin çoğundan daha iyi performans göstermektedir. Ancak, bu durum herkes için geçerli değildir.

Eğer Shopify nedir? Shopify ile neler yapabilirsiniz? Sorularının cevabını öğrenmek istiyorsanız yazıyı okumaya devam edin!​

Shopify Nedir?

shopify nedir?

Shopify, insanların kendi çevrimiçi mağazalarını oluşturmalarına yardımcı olan özel bir e-ticaret web sitesi oluşturucusudur.

Mağazanızı oluşturmak çok kolaydır, teknik becerilere ihtiyacınız olmaz ve düşük bütçe ile kimseyi işe almanıza gerek olmaz. İsterseniz mağazanızı bugün bile oluşturmaya başlayabilirsiniz!

Shopify Artıları Nedir?

 • Büyük mağazalar için ideal Shopify’ın güçlü yazılımı ve etkileyici envanter sistemi, daha büyük mağazaları yönetmek ve ölçeklendirmek için idealdir • Çoklu platform satışı Facebook, Instagram, Amazon ve eBay dahil olmak üzere birden çok kanalda satış yapabilirsiniz.
 • Öne çıkan tasarım işlevselliği ve esnekliği Bir dizi ücretsiz ve ücretli şablon arasından seçim yapın veya uygun bir şablon bulamazsanız sıfırdan kendinizinkini yapın.
 • Mevcut 3.000’den fazla uygulama: Mağazanızı daha rahat ve kolay yönetebilmeniz için birçok uygulamaya sahiptir. Kapsamlı ödeme seçenekleri Shopify, 100’den fazla ödeme seçeneğini destekler ve kendi ağ geçidi olan Shopify Payments’e sahiptir.

Kapsamlı, 24 saat müşteri desteği Bu mağaza oluşturucu, kendinizi zor durumda bulursanız size yardım eli uzatmak için 7/24 hizmetinizdedir.

Shopify Eksileri Nedir?

Kullanımı diğer platformlar kadar kolay değil Shopify’ın editörüne alışması biraz zaman alır.

 • Shopify, diğer platformlardan daha az yerleşik özelliğe sahiptir. Bu nedenle mağazanızın işlevselliğini gerçekten artırmak için uygulamaları kullanmanız gerekir.
 • Yüksek işlem ücretleri Shopify Payments haricinde farklı bir ödeme alma aracı kullanırsanız ek ücret ödemek zorunda kalırsınız.
 • Beklendiğinden daha fazla İşlem ücretleri ve ek uyulamalara ihtiyaç duymanız halinde ek maliyet ödemek durumunda kalırsınız.

Shopify Kimler İçin Uygundur?

İster ilk defa bu mağaza oluşturucu kullanıyor olun, isterseniz milyonlarca dolarlık bir işletme olun. Shopify’ı herkes için uygundur. Tek ihtiyacınız olan bir fikir, satabileceğiniz bir şey ve internet bağlantısıdır.

1.200’den fazla uygulama, envanter izleme ve nakliye araçları gibi özel özellikler ve çeşitli fiyat planları ile Shopify, seçebileceğiniz güçlü bir platformdur. Her ölçekteki işletme rahatlıkla kullanır.

Shopify’ı Kullanmak Ne Kadar Kolay?

Bir e-ticaret altyapısı seçerken dikkat edilecek en önemli özellik, mağaza oluştururken kullanımının ne kadar kolay olduğudur. Bu mağaza oluşturucu hem kullanım kolaylığı hem de hızlı bir ölçeklendirmeye sahip olduğu için bir çok rakiplerine fark atmış durumdadır.

Shopify’i ilk defa kullanıyorsanız mağazanızın kurulumunu basit ve kolay hale getiren bir arayüz sizi bekliyor!

Shopify Temaları

shopify temalari

Shopify’da 140$ ile 150$ arasında değişen 64 temaya ve ücretsiz 10 temaya sahiptir.

Tüm temalar mobil uyumludur , yani mobil ve tablet ekranlarına uyacak şekilde otomatik olarak yeniden biçimlendirilirler. Olası müşterileriniz, sitenizle ilgili kötü bir mobil deneyim yaşarlarsa, sizden tekrar satın alma olasılıkları %62 daha düşüktür, bu nedenle bu özellik hayati derecede önemlidir.

Shopify’ın temalarıprofesyonelce tasarlanmıştır ve temiz, şık ve çekici bir görünüme sahiptir. Her biri farklı stil ve renk şemalarına sahiptir. Böylece markanız için her zaman doğru tonu bulabilirsiniz.

Sanat ve fotoğrafçılıktan elektronik, mobilya ve ötesine kadar sektöre göre temalara göz atabilirsiniz. Ayrıca “minimalist”, “eğlenceli, canlı”, popülerlik veya fiyat seçeneklerine göre de arama yapabilirsiniz.

Shopify temalarının en önemli özellikleri şunlardır:

 • Ana sayfada özelleştirebileceğiniz içerikler
 • SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)
 • Açılır navigasyon desteği
 • Ücretsiz tema güncellemeleri
 • Mobil uyumlu tasarım
 • Sosyal medya simgeleri
 • Yerleşik stiller ve renk paletleri
 • Burst tarafından ücretsiz stok fotoğrafları

Shopify Temalarını Özelleştirme

Shopify’ın temaları olduğundan daha iyi görünebilir. Bununun için kendi ürünlerinizi ekleyerek, metni yeniden yazarak, resimleri değiştirerek özelleştirmeneniz gerekir. Ayrıca yeni sayfalar oluşturarak müşterilerinizin mağazanızda gezinmesini sağlayabilirsiniz.

Özelleştirme iki yerde gerçekleşir : görsel özelleştirme, düzenleme arabirimi aracılığıyla gerçekleşirken ürünlerinizdeki düzenlemeler panonuzdan yönetilir.

Shopify mağazanızın düzenleme arayüzü , mağazanızın tasarımına baktığınız yerdir. Burada resimlerinizi hizalar, metni düzenler ve logonuzu öne çıkarırsınız. Pano , ürünleri eklediğiniz, indirim kodları oluşturduğunuz, kargoyu yönettiğiniz ve daha fazlasını yaptığınız yerdir. Burası ayrıca vitrininizi yeniden tasarlamak istiyorsanız temanızı değiştirebileceğiniz yerdir.

Ürün ekleyerek başlamanızı ve ardından vitrininizi şekillendirmenizi öneririm. Shopify bir mağaza oluşturucu olduğundan, temaları doğal olarak ürünler etrafında döner; bu nedenle, öne çıkarılacak herhangi bir ürün olmadan sayfanızı tasarlamak zor olabilir!

Shopify’ı Kullanmak Güvenli mi?

Shopify mağazaları otomatik olarak güvenlidirWordPress gibi platformların aksine sitenizin güvenliğini sağlamaktan siz sorumlu değilsiniz. Bunun yerine bu mağaza oluşturucu, siber tehditlere karşı korumayı kendi yönetir. Güncellemeleri kontrol eder ve çevrimiçi işlemleri yürütmek için uyumluluk gereksinimlerini karşılar.

Bu, çevrimiçi bir satıcı olarak tüm bunları kendiniz yönetmek zorunda kalmanızsınız!

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

Shopify Mağazaları

Shopify Mağazaları

Shopify mağazaları son dönemlerde oldukça popüler. Bu CMS, 2004'te Tobias Lütke, Daniel Weinand ve Scott Lago tarafından Snowdevil adında bir Snowboard…

Detayları İncele
Shopify Nedir?

Shopify Nedir? Nasıl Kullanılır 2022

Shopify nedir merak ediliyor. E-ticaret dünyasına giriş yapmak istiyorsanız; online mağazanızı nasıl oluşturacağınız konusunda şüpheleriniz olması normaldir. Şu anda, programlamaya…

Detayları İncele
shopify b2b ozellikleri

Shopify B2B e-Ticaret Nasıl Yapılır?

Shopify Summer 2022 Güncellemesi Shopify bilindiği üzere dünyanın lider bulut e-ticaret uygulamalarından biri rakiplerinin arasında her defasında sıyrılmayı bilen Shopify…

Detayları İncele
Arrow-up