Kendi Çevrimiçi Pazaryerinizi Oluşturun

Kendi çok satıcılı pazaryeri e-ticaret siteni kur, pazaryeri sahibi olmanın avantajlarından yararlanmaya başla.

₺ 3

Neden Bir Pazaryerine Sahip Olmalısınız?

● Kitlenizi Büyütün

Çeşitli ürün yelpazesi ve daha fazla satıcı ile daha çok müşteri edinin ve hitap ettiğiniz kitleyi büyütün.

● Kazancınızı Arttırın

Yeni satıcılar, daha geniş ürün kataloğu ve satış sonrası komisyonlar yoluyla pazardan gelir kaynağınızı arttırın.

Popüler Pazaryeri Fikirleri

E-Ticaret pazaryeri çözümleri ile sahip olabileceğiniz her türlü iş fikrini gerçekleştirebilirsiniz. Bazı Popüler fikirler:

1

Market Pazaryeri

Ön görülen raporlara göre 2022'ye kadar tüm market satışlarının yaklaşık %10'u da internetten yapılacak. Artan tüketici talebi sektördeki büyümeyi arttırmaya devam edecek.

2

B2B Pazaryeri

B2B alıcılar, ürün satın almak için büyük ölçüde çevrimiçi platformları tercih ediyor.

3

Yemek Mağazası

Online yemek dağıtım sektörünün 2022 yılına kadar %10,6'lık bir gelir artışı göstermesi bekleniyor. Her dört müşteriden biri yemek siparişi uygulamalarını veya internet sitelerini kullanıyor.

4

Randevu Rezervasyonu

Randevu rezervasyon web sitelerinde sürekli artan sipariş hacimleri, bu segmentin popülaritesinin 2024 yılına kadar %15,1 oranında artmasını öngörüyor.

Diğer Pazaryeri Fikirleri

Pazarda ortaya çıkan çeşitli iş fikirlerine uyan bir çok pazaryeri çözümü mevcut, İşte diğer pazaryeri fikirleri:

Kişisel Sağlık Pazaryeri

İkinci El Pazaryeri

Etkinlik Organizasyonu

El Yapımı Ürünler Pazaryeri

Ayakkabı Satış Pazaryeri

Elektrik & Elektronik

Otomobil

Rezervasyon

Hemen Pazaryeri Sahibi Olun

Bir Pazaryeri için İhtiyacınız Neler?

● Fikir

Bir pazaryeri oluşturmaya karar verdiyseniz satıcıları ve müşterileri pazaryerinize toplamanın temelini fikriniz oluşturur, Rekabeti daha az olan niş fikirler ile kitlelere daha hızlı ulaşabilirsiniz.

● Teknik Altyapı

Pazaryerinizi hayata geçirmeniz için teknik altyapıyı oluşturmalısınız. Yapmanız gereken bazı önemli konular şunlar;

  1. Alan Adı/Hosing

Pazaryeri oluşturmaya karar verdiyseniz öncelikli olarak pazaryerinizi en iyi şekilde ifade edecek alan adını bulmalısınız. Bir diğer önemli madde ise hostingdir. Müşterilerinizin sitenize ilk girdiğinde hızlı açılması, müşterinin sitenizi hemen terk etmemesi için oldukça önemlidir. Ayrıca kullanmış olduğunuz hosting artan ürün sayınızı da uzun vadede desteklemeli. Dijimad olarak pazaryeriniz için alan adı ve hosting hizmetleri veriyoruz.

    2. Ödeme Yöntemi

Pazaryeriniz için oldukça önemli olan diğer konu ise pazaryerinde ödeme alacağınız yöntem. Burada standart bir e-ticaret sitesinden daha farklı düşünmelisiniz. Pazaryerinizde her geçen siparişten komisyon almasınız ve kalan miktarı satıcınıza aktarmalısınız. Bu süreçte Iyzıco veya Paratika gibi ödeme kuruluşlarının yöntemlerini tercih edebilirsiniz.

● Satıcı Edinme

Fikrinizi buldunuz ve pazaryerinizi oluşturdunuz ancak ürün sayınızı ve satıcılarınızı arttırmak istiyorsunuz iyi bir planlamayla bunu gerçekleştirebilirsiniz. Satıcılarınızı arttırmak için bazı yapabileceğiniz şeyler;

    1. Anahtar sözcük analizi

Müşterilerinizin sitenizde aradığı ve satın almak istedikleri ürünleri araştırmalısınız. Böylece müşterilerin aradığı ama bulamadığı ürünlere odaklanabilirsiniz. Sitenizde hangi ürünlerin eksik olduğunu bilmek ve ona göre doğru satıcılar bulmak oldukça önemlidir.

    2.Rekabet Analizi

Satışı yüksek olan satıcılar için aramak için kullanabileceğiniz en etkili yöntemlerden birisidir. Diğer pazaryerleri ile rekabet ediyorsanız, satışları ve performansı en yüksek olan kategorileri ve bu kategorideki satıcıları belirleyin. Mağazalarını ziyaret ederek performanslarını inceleyebilirsiniz

  • Müşteri Sipariş Sayısı
  • Satıcıların Puanları
  • Ürün Kataloğu Kalitesi
  • Sundukları Ürün Sayısı

Dikkat edeceğiniz en önemli kriterler bunlardır. Aynı satıcıları farklı pazaryerinde işe almanın aynı ürün veya hizmetleri sağlayacakları anlamına gelmediğini unutmayın. Örneğin markalar, mevcut koleksiyonlarını bir pazaryerine, eski koleksiyonlarını ise stratejilerine bağlı olarak diğerlerine ekleyebilirler. 

Bunun gibi ihtiyacınız olan tüm bilgileri makalemizden inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

₺ 5

Müşteriler tek bir satıcıdan ürün satın almaktan hoşlanmayabilir, daha çok ürün çeşitliliği, ürünlerin fiyatlarını başka bir diğer satıcılar ile karşılaştırmak isteyebilirler.

Satıcılar var olan sitelerinde oluşan trafik yeterli olmayabilir, bunu diğer satıcıların potansiyeli ile kendilerine de önemli bir trafik çekebilirler.

E-ticaret pazaryerine, satıcıların kendi mağazalarını oluşturabilceği bir olanak tanılır. Satıcının mağazası onay aldığında ürünlerini kolayca yönetebilir ve satışa başlayabilir. Satıcı ürünlerini yönetebilir indirim, kupon kodu, stok yönetimi ve daha çok daha fazlasını yapabilirler.

  • Kendinize ait bir siteniz olmadan ürünlerinizin satışını yapabilirsiniz.
  • Domain, Hosting gibi detaylar ile uğraşmanıza gerek yoktur.
  • Mağaza açmak, site kurmaktan çok daha ekonomiktir.
  • Kullandığınız pazaryerinin sahip olduğu güvenilirlik ve prestijden direkt olarak faydanalabilirsiniz.

Firmanıza özel çözümler
üretmek için burdayız hemen
bir proje başlatın

İletişime geç görseli
Arrow-up