QR kod blog yazısı fotografi

QR Menü Nedir 2022

Jemal REJEPOVA

Günümüzde artık hemen hemen her yerde QR kod kullanılmaya başlandı. QR menü ise;  restoranlarda bulunan  menü kitapçıklarının tamamen dijital ortama taşınması ile ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı da QR menü restoranlarda artık çok fazla tercih edilmektedir. Bu kolaylık sayesinde restoranlar günlük, aylık ve haftalık raporlarını da kolay bir şekilde takip etme fırsatını yakalarlar. Üstelik QR kod sayesinde ortamda çalışan personelin satışlarını da takip etmek çok kolay olmaktadır. Bu teknoloji sayesinde gelir – gider takibini de yapabiliriz. Yani kısacası dijital menüler bir işletmede çok fazla durumu kolaylaştırır.

QR Menü ile menünüzü dijital ortama olduğu için bastırmak zorunda kalmaz doğayı da korumuş olursunuz. O kitapçıkları güncellemek için yüksek bedeller ödemekten kurtulursunuz. Günümüzün 2022 ekonomisinde, sürekili degişen fiyatlar menünüzde tek tıkla değiştirme avantajı sağlıyor.

Untitled design 1

QR Kod

QR kod – QR code menü olarak artık her yerde bulunmaktadır. Bankalarda, restoranlarda, okullarda, kütüphane aklınıza gelen pek çok alanda bu kod yer almaktadır. Hatta pek çok iş yeri alımlarında artık QR kod cep telefonundan yapıldığı zaman iş başvuru formu hemen karşınıza çıkıyor. Bu durum iş verenler içinde çok büyük bir kolaylıktır. Artık restoranlara gittiğinizde masalarda bulunan QR kod ile dijital menü bir tık ile cep telefonunuza geliyor ve sizler garsonu beklerken yemeklerin görsellerine bakarak seçiminizi yapabiliyorsunuz. Bu uygulamaya güncel olarak ürün ekle çıkar yapabiliyorsunuz. İştah açıcı görseller ve videolar ekleyip kararsız müşterileri cezbedebiliyorsunuz. Hem müşterilere zaman kazandırıyor hem de çalışanlar için büyük bir kolaylık.

QR Menü Restoranlarda

Restoranlara gittiğiniz zaman masanızda yer alan QR menü cep telefonunuzdan okutulduğunuzda menüler incelenmek için telefonunuza inmektedir. Bu teknoloji tamamen yeni nesil bir teknoloji olarak yer almaktadır. Hiç bir uygulamaya gerek kalmadan masalarda her alan QR code okutulduğu zaman müşteriler menüye ulaşıp o restoranda ne tür yemekler var hemen incelemeye başlarlar. Bu uygulama sayesinde kullanılan temassız menü ile sipariş süreci hem çalışanlar hem de müşteriler için çok daha güvenli ve hijyenik bir hal almaktadır. Temassız sipraiş özelliği ile müşteriler istedikleri yiyecek veya içeceği seçebilir. Seçtigi her ürün altında not ekleme bölümü ile siparişini kişselleştirebilir. Örnek vermek gerekirse, bir hamburger siparişinde not bölümüne ‘sogan olmasın yazabilirler. ‘ Bir soguk kahve siparişinde ‘Az buzlu olsun’ eklemesi yapabilrler.

İşini başarıyla yapan işletmeler her daim yeni çıkan uygulamaları takip eder ve en son teknolojiye ayak uydururlar. Bu sayede başarılarına başarı katmış olurlar. Eğer sizlerde müşterilerinize iyi sunum ve işletmenizin değerine değer katmak istiyorsanız dijital menü teknolojisinden yararlanabilirsiniz. Ücretsiz QR menü demo denemek için gurmewoo.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Üstelik bu sayede pek çok işinizi daha hızlı şekilde kontrol altına alırsınız.


QR kod avantajlarını işletmenize entegre etmek istiyorsanız bizim ile iletişime geçebilirsiniz.

2 Yorumlar

 1. Göktuğ Yıldız
  Haziran 4, 2022

  Merhaba QR menü uygulamasını wordpressde de kullanabiliyor muyuz?

  • Jemal REJEPOVA
   Haziran 4, 2022

   Evet kullanabiliyoruz. Burada detaylı anlatıyor; https://gurmewoo.com/product/wordpress-qr-menu-eklentisi/

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

yoast seo

Yoast Seo WordPress Dostu Eklentisi ile İçerik Üretme

WordPress tabanlı sitelerin olmazsa olmazı Yoast Seo eklentisi üst sıralara çıkmanızda yanınızda oluyor. Ve pek çok site sahibi bu eklenti…

Detayları İncele
Dijital Pazarlamanın Önemi

Dijital Pazarlamanın Önemi Nedir?

İşletmeniz için dijital pazarlama uygulamalarından yararlanmazsanız, başarıya ulaşma şansınız zor olabilir. Dijital pazarlamanın önemi tahmin edilenden daha fazladır. Markanız için…

Detayları İncele
Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

Sosyal Medya ve SEO İlişkisi

Sosyal medya ve SEO ilişkisi hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Bunlar farklı yöntemler içeren iki önemli pazarlama bileşenidir. Dijital pazarlama…

Detayları İncele
Arrow-up