Magento Hepsıburada Entegrasyonu

Magento Hepsiburada Entegrasyonu

Fatma Yüksel

Magento Hepsiburada entegrasyonu, Magento altyapısını kullananlar için benzersiz avantajlar vadetmektedir. Entegrasyon eklentileri ile süreçlerinizi basitleştirebilir, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Magento Nedir?

Magento Hepsiburada Entegrasyonu

Bir proje oluşturmak istediğinizde piyasada pek çok farklı araç ile karşılaşırsınız. En çok kullanılanlar arasında Magento yer almaktadır. Magento, bir online mağazanın tasarımı ve geliştirilmesi için eksiksiz bir araçtır. Pazarlama ve web konumlandırma dahil olmak üzere farklı alanların geliştirilmesine olanak tanımaktadır. Bu CMS türü, herhangi bir projenin gereksinimlerine uyum sağlamaktadır. Özelleştirilebilir ve ölçeklenebilir bir çözümdür. Hatta Magento Hepsiburada entegrasyonu gibi çeşitli araçlarla zenginleştirilebilmektedir.

Magento Platformunun Özellikleri Nelerdir?

Magento Hepsiburada Entegrasyonu

Magento’yu günümüzde en yaygın kullanılan CMS’lerden biri yapan birçok farklı özellik bulunmaktadır. Bunlar:

 • Mağazanın düzenini özelleştirebilme yeteneği sunmaktadır.
 • Gelişmiş ürün yönetimi bulunmaktadır.
 • Sipariş ve müşteri yönetimi kolaydır.
 • Birden çok ödeme ağ geçici kullanmak mümkündür.
 • Çok mağazalı bir sistem oluşturmanıza izin vermektedir.
 • Çoklu para birimi ve çoklu dil desteği sağlamaktadır.
 • Web konumlandırmayı kolaylaştırmaktadır.
 • Herhangi bir projeye uyum sağlamaktadır.

Magento Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Magento Hepsiburada Entegrasyonu

Magento Hepsiburada entegrasyonu gibi birçok farklı ek araçla kullanıma uygundur. Bunun dışında pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunlar:

1. Kurulum Kolaylığı

Magento’yu kurmak ve yapılandırmak karmaşık değildir. Bir online mağaza başlatmak için gelişmiş teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur. Platform, bütün niteliklerine erişimi ve bunların kullanımını önemli düzeyde kolaylaştıran sezgisel ve basit bir yönetim paneli kullanmaktadır.

2. Ürün Sayfasının Gelişmiş Yönetimi

Ürün sayfası, şüphesiz ki e-ticaret sitesinde en önemli unsurlardan biri olmaktadır. Magento ile müşteri için satın alma kararını kolaylaştırmak için gerekli tüm bilgileri içeren gelişmiş bir ürün dosyası geliştirebilirsiniz.

3. Çok Sayıda Ürünün İşlenmesini Sağlar

Magento, büyük hacimli ürünleri işleyen ve yüksek düzeyde web trafiğini destekleyen büyük online mağazalar oluşturmayı amaçlamaktadır. Ayrıca Magento 1 milyona kadar ürünü desteklemektedir.

4. Diğer Araçlarla Entegrasyon

Magento’nun en büyük avantajlarından biri, mağazayı daha iyi yönetmek ve işin geri kalanıyla uyumlu hale getirmek için harici araçlarla entegrasyonudur. Bu aşamada Magento Hepsiburada entegrasyonu da devreye girmektedir. Bu tarz entegrasyon eklentileri ile web mağazanızı kişiselleştirebilirsiniz.

5. SEO Konumlandırma ve Duyarlı Tasarım

Magento’nun geliştirilmesinde web konumlandırma önemlidir. Duyarlı tasarım ve SEO çalışmaları sayesinde platform ile oluşturulan mağazalar farklı arama motorlarında üst sıralarda görünebilmektedir. Bununla beraber Magento ile mobil cihazların özel özelliklerine uyum sağlayan bir çevrimiçi mağaza tasarlayabilirsiniz. Çünkü Magento’nun duyarlı tasarımı buna izin vermektedir.

6. Yüksek Güvenlik Düzeyi

Herhangi bir çevrimiçi işte güvenlik en önemli unsurlardan biridir. Çünkü müşteriye banka ve kişisel verilerini girebilmeleri için güvenli bir ortam sağlanması gerekmektedir. Magento’da, platformun birçok güvenlik önlemi ve işlevi olduğundan, ana ödeme ağ geçitleri güvenle kullanılabilmektedir.

7. Gelişmiş Çoklu Mağaza Yönetimi

Magento sayesinde aynı yönetim panelinden farklı mağazaların oluşturulması ve yönetilmesi söz konusu olmaktadır. Bu CMS çok fazla sanal mağazayı basit ve merkezi bir şekilde yönetmeye hazırdır.

Magento Hepsiburada Entegrasyonu Nedir? Özellikleri Nelerdir?

magento hepsiburada entegrasyonu 4

Omnibazaar Magento Hepsiburada entegrasyonu ile mağazanıza toplu bir şekilde kolayca ürün girişi yapabilirsiniz. Böylece siparişlerinizi anlık olarak kontrol etme ve anında fatura kesme avantajı elde edersiniz. Kullanmış olduğunuz herhangi bir muhasebe programı varsa Hepsiburada üzerinden gelen siparişleriniz ve cari kartlarınız, muhasebe programına otomatik olarak işlenmektedir.

Magento Hepsiburada entegrasyonu kullanarak bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Bu entegrasyon ile yapabilecekleriniz:

 • Ürünlerinizi Magento altyapılı sitenize aktarabilirsiniz.
 • Hepsiburada üzerinden gelen siparişleri işleyebilir ve yönetebilirsiniz.
 • Gerçekleştirilen iptal ve iade taleplerini panelinizde görebilirsiniz.
 • Ürün fiyatlarını Hepsiburada’ya aktarırken yüzde olarak artırabilir veya azaltabilirsiniz. Bu, kar elde etmeniz için çok önemli bir konu olmaktadır.
 • Hepsiburada üzerinden gelen soruları Magento panelinizde görebilmeniz söz konusudur. Aynı şekilde soruları bu panel üzerinden yanıtlayabilirsiniz.
 • Ürünleri tek tıkla Hepsiburada’ya yükleyebilirsiniz.
 • Sipariş, fiyat ve kargo süreçlerini tek panelde yönetme avantajı elde edersiniz.

Web sayfanız için Magento geliştirme hizmetlerine gereksiniminiz varsa Dijimad ekibi hep yanınızda!

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

e ticaret sitesi

E-ticaret Sitesi Kurmadan Önce İzlemeniz Gereken 9 Adım

E-ticaret sitesi kurmak 2021 özelinde oldukça karlı görünen bir satış kaynağıdır. Özellikle internet çağında yaşadığımızı düşünürsek fiziksel mağazanızda yapacağınız satışların…

Detayları İncele
Kargo Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kargo entegrasyonu; e-ticaret siteleri için iyi bir çözüm sunmaktadır. Eklentiler, bir web sitesine işlevler ekleyen, bazı özel ya da belirli…

Detayları İncele
Sıfırdan E-Ticaret Sitesi 5 Adımda Kurmak

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi 5 Adımda Kurmak

Gerek mevcut işinizi internete taşımak gerekse de sıfırdan e-ticaret sitesi kurmak isteyin. İhtiyacınız olan tüm araç ve bilgiler online satış…

Detayları İncele
Arrow-up