donation bagış

WordPress Üzerinden Bağış Toplayın | WordPress Bağış Eklentisi 2022

Fatih Çelebi

Bir içerik üreticisi veya vakıfsanız, WordPress sitenizde bağış toplamak için en büyük ihtiyacınız bağış eklentisi.

Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar ve içerik oluşturucuları WordPress siteleri üzerinden bağış eklentileri sayesinde bağış toplayabilirler.

1.GiveWP

maxresdefault

GiveWP, WordPress Bağış eklentisidir, kolayca bağış sayfaları olutşurabilir. Birden fazla ülkede bulunan çeşitli ödeme yöntemleriyle WordPress siteniz aracılığıyla çevrimiçi bağış kabul edebilirsiniz.

WordPress siteniz varsa ve bağış almak istiyorsanız en iyi seçeneğiz bizlerce GiveWP

Stripe, PayPal, 2Checkout, Braintree, Mollie, PayFast, Square, AmeriCloud, Paymill ve çok daha ödeme kuruluşları var. GiveWP üzerinden bunların hepsinden bağış alabilirsiniz.

Maalesef, bu ödeme kuruluşları Türkiye’de fazla aktif değiller bu yüzden bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Türkiye’de GiveWP üzerinden bağış almanızın diğer bir yolu ise POS Entegrator.

POS Entegrator ödeme eklentisi sayesinde kolayca GiveWP üzerinden bağış alabilirsiniz. Buradan tıklayarak POS Entegrator ödeme eklentisini inceleyebilirsiniz.

pos entegrator all 2

2.WPForms

WPForms WordPress Iletisim Formu Eklentisi

Her ne kadar iletişim formu kadar bilinsede WPForms eklentisi sayesinde bağış da alabiliyorsunuz.

WPForms ile Paypal veya Stripe entegre olabilir, doğrudan siteniz üzerinden kredi kartı ile bağış alabilirsiniz.

WPForm form oluşturmada oldukça geniş özelliklere sahiptir. Sitenizde kullanabileceginiz anket, iletişim formları gibi başka formlar oluşturabiliniz. Bağış veya diğer tüm sistemlerin örneklerini buradan tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

3. WP Crowdfunding

crowdfunding thumbnail

WP Crowdfunding eklentisi bağış toplama sitesi kurmanızı sağlayan güçlü bir WordPress eklentisidir

WooCommerce ile dilediğiniz ödeme yöntemini seçebilirsiniz.

WP Crowdfunding Yerel cüzdan sisteminde çalışır. Her kampanya için taahhütleri izlemenize ve fonları bireysel paydaşlara göre dağıtmanıza olanak tanır.

GoFundMe benzeri toplu bir kitleye hitap eden bağış sitesi oluşturmak istiyorsanız. Diğer yardım kuruluşlarının bağış toplamasına yardımcı olmak için bir komisyon ücreti alma seçeneğiniz de vardır.

4.Charitable

banner 772x250 1

Charitable eklentisi ile bağış toplama kampanyaları oluşturabilir. Amacınıza yönelik hedefler belirlemenize yarayan oldukça basit bir WordPress bağış eklentisidir.

Sabit veya özel bir ücret miktarı belirleyebilir veya her ikisini birden yapabilirsiniz. Bağış formunu sayfalarınızda veya açılır popup sekmelerinde gösterebilirsiniz.

Eklentinin temel hali ücretsiz ancak bültene kayıt olma gibi bazı özellikleri açmak için (99 $ / yıl) ödemeniz gerekiyor.

Tekrarlayan bağışlar gibi güçlü özellikler için Pro sürümüne (249 $ / yıl) geçmeniz gerekli.

Sizler için bu yazımızda WordPress çatısı altında bağış alabileceğiniz en iyi eklentileri listelemeye çalıştık. Bu ve bunun gibi diğer tüm yazılarımızı buradan okuyabilirsiniz.

0 Yorum

Bir yanıt yazın

Diğer Makaleler

Bursa E-Ticaret Ajansı

Bursa E-Ticaret Ajansı

E-ticaret dünyasına başlamadan önce, onun hakkında detaylı bir araştırma yapmanız ve işinde uzman olan Bursa e-ticaret ajansı ile çalışmanız son…

Detayları İncele
Wordpress Nedir?

WordPress Nedir? WordPress ile Ne Tür Projeler Yapılabilir?

Wordpress nedir? Piyasadaki web sitelerinin %35'i WordPress ile yapılmıştır. Peki, Wordpress ile hangi projeleri hayata geçirebilirsiniz? Web dünyasına yeni başlıyorsanız;…

Detayları İncele
wordpress blog temalari 840x400 1

WordPress İçin 5 En İyi Blog Temaları 

Blog Seçimi Nasıl Yapılmalıyız? Blog yazmak, tüm dünyadaki işletmeler için dijital pazarlama stratejilerinde etkili bir çözüm haline geldiği için en…

Detayları İncele
Arrow-up