WooCommerce ile e-Ticaret?

Mağaza performansı ve ürün optimizasyonunu işletmelerinin başarısı açısından oldukça önemlidir. WooCommerce, e-ticarete atılacak birçok işletme için ilk tercihlerden birisi olsa da bu durum sizin içinde geçerli olcağı anlamı taşımıyor. Peki WooCommerce kimler için uygun? Hadi hemen bu soruya cevap bulalım.

WooCommerce En Popüler E-Ticaret Platformudur

Çevrimiçi mağazanızı oluşturup e-ticarete atılabileceğiniz birçok altyapı vardır ve bunlardan en önemlisi Shopify’dirBuiltwith‘e göre, WooCommerce bugün mevcut olan en popüler e-ticaret platformudur . Güncel rakamlara göre şuanda e-ticaret sitelerinin %28’i WooCommerce’i kullanmaktadır.

WooCommerce Nasıl Çalışır?

Anlaşılması gereken ilk şey, WooCommerce’in geniş ve temel düzeyde nasıl çalıştığıdır.

WordPress Eklentisidir

Yeni başlayanlar için, bağımsız bir site oluşturucu değildir . Aksine, açık kaynaklı bir WordPress eklentisidir .

  1. İlk olarak, müşterilerin bir web barındırma sağlayıcısından barındırma hizmetleri alması gerekir .
  2. Ardından, dünyanın en popüler içerik yönetim sistemi (CMS) olan WordPress’i kurar ve yapılandırırlar.
  3. Bir tema kullanarak web tasarımını oluşturduktan ve eklentilerle performansı, güvenliği ve özellikleri artırdıktan sonra, kullanıcı sitenin e-ticaret işlevini yerine getirmek için WooCommerce’i kurar ve yapılandırır .

Başka bir deyişle, WooCommerce yalnızca sitenin e-ticaret bölümü için bir oluşturucu işlevi görür.

Çok Yönlü

Bu eklenti ile hem dijital ürünlerinizi hemde fiziksel ürünleriniz kolayca satabilirsiniz.

Ayrıca birden fazla varyant ve konfigürasyona sahip ürünler satabilir ve dijital öğelere indirerek anında erişim sunabilirsiniz. 

Kullanımı Ücretsiz

Şu an itibariyle, eklentiyi kullanmak tamamen ücretsizdir .

100+ Ödeme Alma Seçeneği

Eklentide bulunan ödeme seçenekleri arasında kredi kartları, PayPal, banka havaleleri ve hatta kapıda ödeme bulunmaktadır. Daha fazla esnekliğe ihtiyacınız varsa Stripe ve Amazon Payments dahil olmak üzere 100’den fazla ödeme entegrasyonu mevcuttur.

Özelleştirilebilir

WooCommerce mağazanıza göre özelleştirebilirsiniz. Çünkü işlevler eklemek için yüzlerce ücretsiz ve ücretli uzantı mevcut. Bu uzantılar, muhasebe, ödeme ağ geçitleri, pazarlama, raporlama ve çok daha fazlasıyla ilgili uygulamaları ve hizmetleri içerir. Bu, işletmelerin uzantıları seçmesine ve mağazalarını işletmelerinin benzersiz ihtiyaçlarına göre özelleştirmesine olanak tanır.

İndirimler ve Kuponlar

WooCommerce ayrıca, kuponlar ve indirimler sunma konusunda etkileyici bir esneklik alanı sağlar.

Kullanıma yönelik ürünler ve ürün türleri üzerindeki kısıtlamalara ek olarak, indirimli ürünler hariç olmak üzere kuponların minimum satın alma tutarı ile kullanılmasını kısıtlayabilir ve hatta belirli e-posta adreslerinin kullanımını yasaklayabilirsiniz.

Kargo Seçenekleri

Gönderim seçenekleri oldukça standarttır ve ücretsiz, sabit ücret ve gerçek zamanlı maliyet hesaplama seçeneklerini içerir.

Dilerseniz gönderim seçeneklerinizi coğrafi olarak kısıtlayabilirsiniz.

WooCommerce Sizin İçin Uygun mu?

WooCommerce şüphesiz en popüler e-ticaret çözümüdür. Bu durum büyük ölçüde altyapı olarak WordPress gibi güvenilir ve kullanıcı sayısı çok olan bir altyapı kullanmasından kaynaklanır.

Eğer bir WordPress hayranıysanız veya hızlı bir şekilde proje MVP’sini görmek istiyorsanız WooCommerce tam size göre. Ayrıca WooCommerce diğer platformların aksine size çok önemli özellik sunar. Kullanımı çok hızlı öğrenir ve birçok şeyi kendi başınıza yapabilirsiniz.

Arrow-up