Şimdi İşlerinizi E-ticaret Platformuna Taşıyın.

Jemal REJEPOVA

Yaptığınız İşi Kurumsallaştırmak için Web Sitenizi E-ticaret Sitesine Dönüştürün

Çok hızlı meslek eskiten bu dönemde en çok rağbet gören online alışveriş siteleridir. Bu konu ile ilgili istatistikler var bakmak isterseniz. ‘Web sitesi olan herkes e-ticaret yapabilir mi?’, ya da ‘WordPress ve WooCommerce ile e-ticaret yapabilir miyim?’ diyorsunuz. WordPress sitesi olan herkes bir kaç eklenti alarak e-ticaret yapabilirsiniz. Bu yazıda size bir web sitesini e-ticaret sitesine dönüştürürken neler lazım onu anlatayım. Örnek olarak; sizin kendi çektiğiniz fotoğraflarınızı attığınız blog var. Fotoğraflarınız çok beğeniliyor ve onları tablo yapıp satmak mı istiyorsunuz? İnsanlar size “ne satacaksın, gönderimi nasıl yapacaksın?” gibi sorular sorarlar, mevzu orda başlar…

E-ticaret için olmazsa olmaz eklentiler;

 1. Ödeme eklentisi; Sanal pos cihazı, sattığınız ürünün ödemesini almak için kullanılırız. Bu sanal poslar sizin kullandığınız veya çalışmak istediğiniz bankaya göre istediğiniz kadar alabileceğiniz bir eklentidir.
 2. Kargo eklentisi; Tabloların kargo takip işini elle tek tek yapmak bir seçenek. Ama başlamışken Woo Kargo ve anlaşmalı olduğunuz kargo firmasının modülünü kullanırsanız o tabloları anlaşmalı kargo firmanız gönderir. Modülümüz sizin yerinize müşteriye bilgi verir.
 3. Mesafeli Satış Sözleşmesi eklentisi; Olmazsa olmazı müşteri bilgilerini gizlemek olan bu sözleşme, tüketici ve satıcı haklarını içerir. Bu eklentiyi taslak halinde satın alıp birkaç değişiklik yaparak yeni sitenize ekleyebilirsiniz.

Satın aldıktan sonra sürükle ve bırak yöntemi ile kolaylıkla web sitenize ekleyebilirsiniz. Gerekli ayarları yapıp e-ticarete başlayabilirsiniz. Temel ihtiyacınız bunlar ama fotoğraflarınız Mona Lisa tablosu gibi fiyatlarda ise taksit seçeneği de ekleyebilirsiniz. Alıcı bütçesini rahatlatmış ve satın alınmasına bir tık daha kolaylık sağlamış olursunuz. “E zaten ben bu fotoğrafları x pazarında satıyorum” diyorsanız satılan ürünü tekrar satmamak için entegrasyon eklentisi de almalısınız. Yeni çıkan yasaları takip etmek zordur. Stokta olmayan ürünün satış cezası Mona Lisa tablosu kadardır. SSL sertifikanız olmadan siteniz üzerinden ödeme alamazsınız. Domain, hosting zaten olmazsa olmazlarımızdan ama bunlar her bir WEB sitesi için de lazım.

Ajans Nedir?

 “Ben bunlarla uğraşamam” veya “anlamam bir ajans yapsın” derseniz hayalinizdeki web sitesi için. “Ajans nedir, kimdir, ne yapar” diye sorunuz var ise; bunu sizin için cevaplayayım. İstekleriniz doğrultusunda size; sosyal medya yönetimi, web sitenizdeki hataların düzeltilmesi, sitenizin bakımı, yeni talepleriniz doğrultusunda eklenti üretimi, son alıcı ile daha rahat iletişim kurabilmeniz için çeşitli platformların ayarlanması gibi hizmetler sunan kuruluşlardır. Yani, para konuşur (money talks.) E-ticaret sitenizi anahtar teslim şeklinde sizin için yapalım.

0 Yorum

  Bir cevap yazın

  Diğer Makaleler

  yoast seo

  Yoast Seo WordPress Dostu Eklentisi ile İçerik Üretme

  WordPress tabanlı sitelerin olmazsa olmazı Yoast Seo eklentisi üst sıralara çıkmanızda yanınızda oluyor. Ve pek çok site sahibi bu eklenti…

  Detayları İncele
  Wordpress LMS Eklentileri

  En İyi WordPress LMS Eklentileri

  Yüksek miktarda para harcamaya gerek bulunmayan online kurslar, eğitimciler için ekonomik getirisi fazla olan yeni bir iş koluna dönüşebiliyor. Eğer…

  Detayları İncele

  Sosyal Medya E-Ticaret İçin Neden Önemli?

  Sosyal medya ve e-ticaret siteleri sayesinde herhangi bir çevrimiçi alışveriş için saatler harcamak zorunda değilsiniz.

  Detayları İncele
  Arrow-up