298 2984388 shopify web development hd png download

Shopify’da Nasıl Satış Yapılır? (2022 Kapsamlı Rehber)

Jemal REJEPOVA

Shopify’da Nasıl Satış Yapılır?” kapsamlı rehberimize bu içerikten ulaşabilirsiniz. Satış yapabilmek için içeriği okumaya devam edin.

Dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan Shopify, her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile değerini artırmaya devam ediyor. ‘Dropshipping‘ yani stoksuz satış özelliğinin yer aldığı Shopify’da bu şekilde milyonlarca kullanıcı satış yaparak gelir elde ediyor. Peki Shopify’da satış nasıl yapılır? İşte kapsamlı rehber içeriğin devamında yer alıyor.

1.   Shopify’da satış yapabilmek için paket seçin ve kaydolun.

Shopify’da pandemi sürecinde iş ortaklarını desteklemek amacı ile üyelik paketlerinde yeni planlar oluşturdu. Bu planlardan bir tanesi ise 90 günlük deneme süresi olan üyelik paketi. Kullanıcılar genelde bu paketi tercih ederek ilk önce Shopify’da bir mağaza oluşturuyor.

Shopify üyeliğinizi tamamlamanızın ardından mağazanızı kurarak ürünlerinizi eklemeye başlayabilirsiniz. En hızlı alt yapılardan birisine sahip olan Shopify’da kullanıcılar milyonlarca kişiye satışa açık ürünleri yayına alabiliyor.

2.   Shopify ile stok yapmadan gelir elde edin!

Üyelik oluşturmanızın ardından ürünlerinizi eklediniz ve artık işe koyulabilirsiniz. Oluşturacağınız mağazanızda satacak ürününüzün olması, sizleri ilk etapta endişeye düşürmesin. Dünyanın en büyük platformlarından birisi olan Shopify, milyonlarca stoksuz e-ticaret yapan iş ortağı ile çalışıyor. Sizler de Dropshipping yöntemi ile mağazanızı özelleştirerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

3.   Shopify ile satış yapmak için gerekenler

Shopify ile satış yapmak adına ilk olarak ödeme alt yapınızı hazırlamanız gerekmektedir. Bu noktada ise Türkiye’nin en büyük alt yapı sağlayıcılarından olan iyzico, payU, Garanti sanal pos ve dLocal firmalarından birini tercih edebilirsiniz.

Mağazanız hazır, ürünleriniz onaylandı, ödeme alt yapınızı da hazır hale getirdiniz. Şimdi bir tedarikçi ile anlaşmanız gerekecek. Bu noktada ise en bilindik olanlardan Türkiye pazarında Trendyol, Gittigidiyor, N11 ve Hepsiburada yer alırken global olarak ise oberlo ve spocket. Tedarikçiler ile ürün anlaşmanızı gerçekleştirmenizin ardından kar marjınızı belirleyerek mağazanıza fiyatları güncel haliyle girmeniz gerekmektedir.

4.   Sosyal medya reklamlarını kullanın

Milyonlarca kullanıcının yer aldığı Shopify’da mağazanızı oluşturmanızın ardından mağazanıza potansiyel hedef kitle göndermeniz gerekecek. Bu noktada ise en uygun yöntemlerden birisi sosyal medya reklamlarıdır. Global olarak oluşturacağınız bir Instagram hesabı ile ürünlerinizi ekleyebilir ve bu anlamda Business Manager üzerinden reklamlar hazırlayarak potansiyel hedef kitlenize göstermelisiniz. Bu noktada ise Amerika ve Kanada konumları işinize yarayabilir.

Shopify’da 2022 yılında güncel trendleri uygulayarak yola koyulmalı ve sonrasında satış için yoğun çaba sarf etmeniz gerekecek.

Benzer makalelere de göz atmak isterseniz; İnternetten Satış Nasıl Yapılır? (2022 Hızlı Rehber)

0 Yorum

Bir yanıt yazın

Diğer Makaleler

corel-draw-2021-en-iyi-grafik-yazilim-araci

En İyi Grafik Tasarım Programları 2021

Grafik tasarım programları, en iyi görsel çalışmaları çıkarmanız için çok önemlidir. İşletmenizin büyüklüğü ne olursa olsun hitap ettiğiniz kitle için…

Detayları İncele
web tasarim trendleri 0

2022’de Takip Etmeniz Gereken En İyi Web Tasarım Trendleri

Belki ilk defa bir site tasarlıyorsunuz ya da yalnızca web sitenizin görünümünü yenilemek istiyorsunuz. Sebep her ne olursa olsun, web tasarım…

Detayları İncele
2022 yilinin en sevilen gifleri

2022 Yılının En Sevilen GIF’leri (Top 5)

2022 Yılının En Sevilen GIF'leri (Top 5)Bundan birkaç yıl önce duysak anlamayacağımız GIF kavramına, artık birçoğumuz aşinayız. "GIF" kavramı, "Graphics…

Detayları İncele
Arrow-up