x12 2

İnternetten Satış Nasıl Yapılır? (2022 Hızlı Rehber)

Jemal REJEPOVA

E-ticaret Nedir.

Dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte e-ticarete olan ilgi maksimum seviyeye yükseldi. Girişimci sayısının Türkiye’de artması ile birlikte artık kişiler online ortamlar üzerinden satış yapmak istiyor. E-ticaret sektörünün bu denli hızlı yükselmesi beraberinde rekabet ortamını da arttırdı. Peki ‘İnternetten nasıl satış yaparım?’ detaylı ve hızlı rehbere bu içerikten ulaşabilirsiniz.

E-ticaret, iş planı hazırlayarak bu alanda yola koyulmak işlerinizi oldukça basitleştirecek. Marka bilinirliğini arttırmak, kullanıcılarda güven ortamını oluşturmak iş planınızda öncelikli olarak yola koyulmalısınız.

İnternetten satış yapmak için işletmelerin birçok unsuru göz önünde bulundurması gerekmektedir. ‘Bu unsurlar arasında nasıl işe koyulacağınız?’, ‘Web sitesinden, pazar yerlerinden veyahut sosyal medyadan nasıl satış yaparız ?’, … . Benzeri sorunlarla karşılaşırız ve yapıp yapmayacağınızı kararlaştırmanız gerekmektedir. İş planınızda bunları oturtmalı ve buna göre bir akış oluşturmanız gerekmekte.

E-ticaret sektöründe artan rekabet sonrasında ise uzmanlar sizleri pazar yerlerine yönlendiriyor. Web sitesi kurmak, sosyal medya reklamları ile markanızı desteklemek ilk etapta oldukça önemlidir. Fakat hızlı/sıcak satışa yönelmek istiyorsanız pazar yerlerini tercih etmelisiniz.

İnternetten Hızlı Satış Nasıl Yapılır?

Sıcak satış, hızlı gelir elde etme demektir. Bu noktada kullanıcılar Türkiye’deki en popüler pazar yerlerinde mağaza kurmalıdır. Bu mağazalardan bazıları:

  • Trendyol
  • Hepsiburada
  • N11
  • Gittigidiyor
  • ePTTAvm

Online pazar yerlerinde mağaza oluşturarak, envanterinize ürünler ekleyerek en hızlı şekilde gelir elde edebilmenizi sağlar. Bunlar harici gobal olarakda internetten satış yapabilirsiniz.

Pazar yerleri çoğu zaman kullanıcılara mantıklı gelmeyebiliyor. Bunlardan en büyük sebepler ise kargo kesintileri ve komisyon kesintileri. İş ortaklarından ortalama %10 ila %20 arasında, satış yaptıkları kategorilere göre komisyon kesilir.

İlk etapta sıcak satış değil marka bilinirliği yaratmak istiyorsanız bu noktada ise kesinlikle bir web sitesi oluşturmalı ve sosyal medya reklamcılığı ile işletmenizi beslemelisiniz. Hem satış gelmesini beklemek beklentilerinizin üstünde bir düşünce olacaktır. Fakat uzun vade de birçok işletmenin doğru yönergeleri uygulayarak satış yapabildiğini de unutmamak gerekir.

Bu ve benzeri pazar yeri entegrasyon eklentileri ile ilgili destek fiyat bilgisini chat bottan öğrenebilirsiniz.

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

https://dijimad.com/en-iyi-woocommerce-wordpress-tema

WooCommerce WordPress En İyi 4 Tema Rehberi 2022

WooCommerce WordPress En İyi 4 Tema Rehberi 2022 Wordpress teması dizini, tüm dünyadaki milyonlarca WooCommerce kullanıcısı tarafından kullanılmaktadır. Kendi e-ticaret…

Detayları İncele
internette yedek parça

İnternette Sanayi Parçası Alınıp Satılır mı?

Teknolojinin gelişmesi ve internet üzerine genel alışverişler mağazadan daha uygun olmaya başladı. İnternetten her alanda ürün siparişi veriliyor ve en…

Detayları İncele
Kargo Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kargo entegrasyonu; e-ticaret siteleri için iyi bir çözüm sunmaktadır. Eklentiler, bir web sitesine işlevler ekleyen, bazı özel ya da belirli…

Detayları İncele
Arrow-up