Neden Wordpress?

Neden WordPress?

Fatma Yüksel

Neden WordPress? Web siteleri her şirket için bir zorunluluk haline geldi ve internetin bize sunduğu fırsatlar markamızı keşfetmek ve büyütmek için birçok seçenek vadediyor. Diğer şeylerin yanı sıra, ihtiyaç duyduğunuz özgürlük derecesine, özelleştirme düzeyine bağlı olarak kendi web sitelerinizi oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilecek birçok platform bulunmaktadır. Ancak son yıllarda öne çıkan ve kolay kullanımı, özelleştirmesi ve sunduğu tüm olanaklar sayesinde birçok kişinin favorisi haline gelen açık kaynaklı bir yazılım var: WordPress. Peki, neden WordPress?

Neden WordPress Tercih Etmelisiniz?

Neden WordPress?

Çoğu insanın merak ettiği neden WordPress seçmelisiniz sorusunu cevaplayalım:

Ücretsiz

Başlangıç ​​olarak, bu ücretsiz bir platformdur. Bu nedenle hala şirketiniz için özel bir web tasarımına yatırım yapmaya cesaret edemiyorsanız idealdir, çünkü bu şekilde maliyet konusunda fazla endişelenmenize gerek kalmaz. WordPress, içinizdeki amatör web tasarımcısını ortaya çıkarmaya teşvik edebilecek birden fazla değişken sunar.

Açık Kaynak Kodludur

Neden WordPress sorusunun bir diğer cevabı da platformun açık kaynak kodlu olmasıdır. Açık kaynak: internet konusunda tutkulu bir grup insan tarafından yaratılan ve geliştirilen, herkes için ücretsiz olan ve ihtiyaçlarınıza göre kodunu değiştirebileceğiniz bir yazılımdır. Bu sayede platform bize istediğimizi yaratma imkanı sunmaktadır. WordPress’in açık kaynak olma avantajına sahip olduğunu söyleyebiliriz ve kısmen de olsa hem amatörler hem de profesyoneller için bu kadar popüler olmasının en temel nedeni budur.

Kullanışlı Eklentiler Yüklenebilir

Diğer bir avantaj, sayısız çok kullanışlı eklentiye erişimdir. Peki eklenti nedir? Sitenin bazı işlevlerini tamamlamaya hizmet eden, yönetim ve kullanıcı deneyiminin birçok yönünü kolaylaştıran bir tür program veya tamamlayıcıdır. WordPress, sitenizi geliştirmenize yardımcı olan çok sayıda tamamen ücretsiz eklentiye sahiptir. Yazı tipi özelleştirme eklentileri, sosyal medya eklentileri, analiz ve optimizasyon eklentileri, çeşitli SEO eklentileri gibi birçok seçeneğiniz var.

Neden WordPress?

Eklentilerin avantajları ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Kolayca erişilebilirler.
  • Çoğu ücretsizdir.
  • Kurulumu çok basittir ve çok fazla deneyime ihtiyacınız yoktur.
  • Metrikler ve SEO değerlendirmesi gibi belirli sorunlara çözümler sunarlar.

Ayrıca eklentileri aşırı kullanmanın iyi olmadığını da hatırlatmak zorundayız çünkü aynı anda çok fazla eklentiye sahip olmak sitenizin yavaşlamasına neden olur ve bu da kullanıcı deneyimini olumsuz etkiler.

SEO Dostu

SEO’nun ne kadar önemli olduğunu ve sizin için neler yapabileceğini bilmek önemlidir. SEO, müşterilerinizin sizi araması yerine sizi bulmasını sağlayan temel unsurlardan biridir. SEO’nun ne olduğuna dair kısa bir hatırlatma yapalım: Kısaltmasının Arama Motoru Optimizasyonu anlamına geldiğini ve içeriğinizin kendisini Google gibi ana arama motorlarında ilk sıralarda konumlandırmasının yolu olduğunu söyleyebiliriz.

WordPress onu çok güçlü bir içerik yöneticisi yapan eklentilere sahip olduğu için diğer platformlardan sıyrılıyor. Anahtar kelimelerinizin sıralamasını kontrol etmenizi kolaylaştırır, sitenizin konumunu optimize etmenize ve iyileştirmenize yardımcı olur. Ayrıca, diğer şeylerin yanı sıra etiketleri, meta açıklamaları, alt metni anlamanıza ve kullanmanıza yardımcı olan organik bir yapıya sahiptir.

Neden WordPress?

Şablonlara Erişim

Neden WordPress? Aslında bu platform, zamanlarını, çabalarını ve yeteneklerini çok ilginç şablonlara yatıran web tasarımcıları için bir pazar yeri haline geldi. Süper basit şeylerden en karmaşık özelleştirmelere kadar birçok şablon seçeneği var.

Şunu da söyleyebiliriz; hem inanılmaz deneyimler sunan ücretsiz temalar hem de hayal edebileceğiniz tüm işlevleri sunan ücretli temalar görebilirsiniz. Böylece hiçbir şey için zorluk yaşamanıza gerek kalmaz ve yalnızca içeriği oluşturmakla ilgilenirsiniz.

E-Ticareti Kolaylaştırır

E-ticaret, kısacası, internet üzerinden dijital yollarla gerçekleştirilen bir satış-satın alma işlemidir. Bu, son yıllarda en çok büyüyen sektörlerden biri ve bu nedenle online mağaza sahibi olmak birçok marka için bir öncelik haline geldi. E-ticaret sitelerinin sorunsuz işleyebilmesi adına çeşitli öğelere ve güvenlik eklentilerine ihtiyaç var. WordPress ile iyi çalışan sanal mağazalar oluşturmak, satış yapmak ve ödeme almak çok kolay.

E-ticaret sitenizde mutlaka kullanmanız gereken ve işlerinizi basitleştiren çeşitli eklentiler var. Bunları keşfetmek için TIKLAYINIZ!

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

wordpress insaat firmasi temalari 0

En İyi WordPress İnşaat Firması Temaları 2022

Wordpress inşaat firması temaları hangileri? İnşaat firmanız için daha fazla müşteriye ulaşmak istiyorsanız, sunduğunuz hizmet yelpazesini sergileyebilecek ve potansiyel müşterileri,…

Detayları İncele
bursa yazılım ajansı

Bursa Yazılım Ajansı

Şirketlerin hazır paket yazılımları pek çoğu için işlevsel ve düzgün bir sonuç vermemektedir. Bu noktada şirketler kendi tekniklerini bulmakta ve…

Detayları İncele
Wordpress Destek Hizmeti

WordPress Destek Hizmeti

Wordpress destek hizmeti, Wordpress alt yapısını kullanan bireyler için son derece önemli. Dijimad ekibi olarak; alanında profesyonel yazılım ve tasarım…

Detayları İncele
Arrow-up