Wordpress ile Pazaryeri

WordPress ile Pazaryeri Kurmak için Gerekli Eklentiler 2022

Fatma Yüksel

WordPress ile pazaryeri kurmak oldukça kolay. Pazaryeri siteniz için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri eklentilerle halledebilirsiniz. Amazon, eBay veya Flipkart gibi başarılı bir web sitesi çalıştırmak istiyorsanız, iyi bir WordPress marketplace eklentisine ihtiyacınız olacak. Ancak, birçok WordPress çok satıcılı pazaryeri eklentisi mevcuttur. Bu nedenle, doğru olanı seçmek son derece zor olabilir. En iyi pazaryeri eklentileri için yazımızı inceleyebilirsiniz.

WordPress ile Pazaryeri Kurmak için Gerekli Eklentiler

Çok satıcılı bir pazar, müşterilerin birden fazla satıcı tarafından sağlanan çeşitli ürünler arasından seçim yapabileceği bir platformdur. Örneğin, Amazon.com çok satıcılı bir pazar yeridir. Çok satıcılı bir WooCommerce mağazasını zahmetsizce oluşturmak için WordPress çok satıcılı pazaryeri eklentilerine ihtiyacınız olacak. Bunlar profesyonel bir pazar yeri oluşturmak için gereken güçlü özellikleri sağlayan basit eklentilerdir.

Bu eklentileri kullanarak, birden fazla satıcının büyük müşterilere çeşitli mallar satabileceği çok satıcılı web sitenizi kolayca oluşturabilecek ve yönetebileceksiniz. Sonuç olarak, siteniz daha fazla trafik kazanabilir ve tekliflerden iyi bir komisyon elde edebilirsiniz. WordPress ile pazaryeri oluşturmak için kullanabileceğiniz eklentiler:

1. Dokan

Wordpress ile Pazaryeri

Tıpkı Amazon veya eBay gibi WordPress pazarınızı 30 dakikadan daha kısa sürede oluşturmak Dokan ile mümkün. Bu eklentiyi kullanarak fiziksel ürünler, indirilebilir ürünler, rezerve edilebilir ürünler vb. gibi farklı ürün türleri için bir pazar yeri oluşturabilirsiniz. Eğer Dokan kuracaksanız; Dokan Katalog Modu Eklentisi ile sitenizin kullanımını daha kolaylaştırabilirsiniz.

Dokan düzenli olarak güncellenmektedir. Bundan dolayı işletmenizin sorunsuz çalışması için WordPress’in en son sürümüyle uyumludur. Ayrıca Elementor modülü ile mağazanızı uygun gördüğünüz şekilde özelleştirebilirsiniz. Hepsinden iyisi, satıcı komisyonları, ürün bazlı komisyonlar ve çok daha fazlası aracılığıyla kazanmak için birden fazla fırsat sunmaktadır.

2. WC Marketplace WordPress

wordpress ile pazaryeri 2

WordPress ile pazaryeri kurmak için ideal bir eklentidir. 10.000’den fazla pazar yeri sahibi tarafından güvenilen WC Marketplace WordPress, WordPress için popüler bir eklentidir. Kısa sürede kullanımı kolay ve ilgi çekici bir çevrimiçi pazar oluşturmak için özelleştirilebilir. Ayrıca bu eklentinin gelişmiş özellikleri ile satıcılarınız daha fazla ürünü kolaylıkla satabilir.

Bununla beraber, satıcılar ürünü listeleyebilir, ürünleri yükleyebilir ve ürün yöneticisi seçeneğini kullanarak çok daha fazlasını yapabilir. Seçtiğiniz WooCommerce ödeme ağ geçitlerinin entegrasyonuna izin verir. WooCommerce ödeme eklentileri ile uyumlu çalışmaktadır.

3. Market Pro

Wordpress ile Pazaryeri

Mevcut WooCommerce mağazanızı çok satıcılı bir pazaryerine dönüştürmek istiyorsanız, Market Pro eklentisini kullanmayı düşünebilirsiniz. Tek bir platformdan birden fazla ürün türünü herhangi bir güçlük çekmeden satmanıza olanak tanıyan bir WooCommerce dinamik pazar eklentisidir.

Eklenti, satıcılar için kontrol paneli sağlamaktadır. Bu, satıcıların ürünlerini, siparişlerini, satış raporlarını vb. yönetebilecekleri ve takip edebilecekleri anlamına gelmektedir. Ayrıca site yöneticisi birden çok türde komisyon belirleyerek iyi para kazanabilir.

4. WC Vendors Marketplace WordPress

Wordpress ile Pazaryeri

WC Vendors, tamamen işlevsel bir çok satıcılı web sitesi oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip güçlü bir Marketplace WordPress eklentisidir. Wordpress ile pazaryeri oluşturmak istediğinizde beklentilerinize yanıt verir. Mağazanıza çarpıcı bir görünüm ve tasarım sağlamak için çeşitli kısa kod seçenekleri, widget’lar, vitrin seçenekleri ile tonlarca özelleştirme fırsatı sunmaktadır.

Bu eklentinin WC Satıcı Üyeliği seçeneği ile bir üyelik planı oluşturmak ve satmak mümkündür. Satıcılarınız için kolayca ürün, kategori, dosya ve depolama limitleri belirleyebilirsiniz. Gelişmiş komisyon sistemi, komisyon oranlarını ürün veya satıcı bazında belirlemenize olanak tanımaktadır.

5. Product Vendors by WooCommerce

Wordpress ile Pazaryeri

WordPress ile pazaryeri kurmak için en çok tercih edilen eklentilerden biridir. WooCommerce mağazanızı çok satıcılı bir web sitesine dönüştürmek için ideal olan harika bir WordPress çok satıcılı eklentidir. Bu eklenti, birden fazla satıcının ürün çeşitlerini satmasına izin vermektedir. Sonuç olarak, bayilerinizle yaptığınız anlaşmaya göre iyi bir gelir elde edebileceksiniz.

Satıcıların genel profillerini kontrol etmelerine, ürünleri, gönderileri, müşteri notlarını vb. yönetmelerine imkan tanımaktadır. Site sahibinin iş yükünü azaltmak için idealdir. Yönetici olarak, satıcı isteklerini kabul edip onaylayabilecek, satıcı bilgilerini yönetebilecek, satıcı komisyonları ayarlayabilecek ve çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

6. WCFM Marketplace WordPress

wordpress ile pazaryeri 6

WordPress ve WooCommerce için en iyi ücretsiz çok satıcılı pazar eklentilerinden biridir. Wordpress ile pazaryeri kurmak için popülerdir. Hızlı bir şekilde çekici bir pazar yeri oluşturmak için kolay kurulum özelliğine sahiptir. Ayrıca, kolayca güzel bir mağaza tasarlamak için Elementor gibi bir sayfa oluşturucu ile entegre olur.

Halihazırda çok satıcılı bir mağazanız varsa, taşıma seçeneğini kullanarak sitenizi WCFM Marketplace’e de taşıyabilirsiniz. Esnek komisyon, çok satıcılı tek ürün düzenleme, ödeme, mağaza faturası ve çok daha fazlasını size bir kuruş maliyet olmadan sunmaktadır.

7. WCFM – WooCommerce Frontend Manager

wordpress ile pazaryeri 7

WooCommerce Frontend Manager, WCFM Marketplace eklentisinin son derece işlevsel bir uzantısıdır. Bununla birlikte, bu güçlü ön uç mağaza yöneticisi, Dokan vb. gibi popüler WooCommerce çok satıcılı pazaryeri eklentileriyle de oldukça uyumludur.

Bu eklenti, ön uç ürün yönetimi için tonlarca özelleştirilebilir niteliğe sahiptir. WooCommerce Randevuları, WooCommerce Rezervasyonları, Doğrudan Mesajlaşma ve PDF Faturaları gibi diğer benzersiz özelliklerle doludur. Ayrıca WooCommerce eklentileri ve temaları ile tamamen uyumludur.

8. YITH WooCommerce Multi-Vendor

Wordpress ile Pazaryeri

WordPress ile pazaryeri kurmak istiyorsanız; bu eklenti de çok kullanışlı. YITH, müşterilerinizi kesinlikle şaşırtacak etkileyici bir çok satıcılı pazaryeri oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz ve çok yönlü bir WooCommerce eklentisidir. Bu olağanüstü eklenti, çevrimiçi pazarınıza daha fazla trafik çekmenize yardımcı olmaktadır. Sitenizin arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır.

YITH ile ad, URL, açıklama ve e-posta adresi gibi daha fazla satıcı ayrıntısı ekleyebilirsiniz. Ayrıca satıcının ürünlerini görüntüleyebilir, sipariş edebilir ve yönetebilirsiniz. Yönetici, satıcıların satış yeteneklerini açma veya kapatma yetkisine sahiptir.

 9. Webkul WordPress WooCommerce Multi-Vendor

wordpress ile pazaryeri 9

Hayaliniz tamamen işlevsel ve çekici bir pazarsa, Webkul WordPress WooCommerce Multi-Vendor hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmaktadır. Bu WordPress marketplace eklentisi, satıcıların satıcı panelinden ürün aramasına, eklemesine veya kaldırmasına olanak sağlamaktadır. Her satıcı kendi profilini düzenleyebilir ve görüntüleyebilir.

Pazar yeri sahibi olarak, satıcılar ve ürünleri için kendi kendine onay ayarlayabilirsiniz. Satıcı listesi, ürün listesi düzenleyebilir ve farklı satıcılar için ayrı komisyon oranları belirleyebilirsiniz. Ayrıca, mevcut müşterilerinizi satıcılara bile dönüştürebilirsiniz.

Web sitenizi kişiselleştirebilecek diğer pazaryeri eklentilerini keşfetmek için TIKLAYINIZ!

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

Elektrik Elektronik Satış Mağazası Pazaryeri

Elektrik Elektronik Satış Mağazası Pazaryeri Oluşturma

Elektrik elektronik satış mağazası pazaryeri oluşturma; birçok girişimcinin aklına gelen fikirlerden biridir. İnternetin yaşamımızdaki rolü ve etkisiyle beraber, bir online…

Detayları İncele
Neden Wordpress?

Neden WordPress?

Neden Wordpress? Web siteleri her şirket için bir zorunluluk haline geldi ve internetin bize sunduğu fırsatlar markamızı keşfetmek ve büyütmek…

Detayları İncele
Kişisel Sağlık Pazaryeri

Kişisel Sağlık Pazaryeri Oluşturma

Kişisel sağlık pazaryeri sitesi oluşturma, girişimcilerin ilgisini çeken konulardan biri. Kişisel sağlık sektörü her geçen gün popüler olmaktadır. Dolayısıyla bu…

Detayları İncele
Arrow-up