web-site-trafigi-sosyal-medya

Web SiteTrafiği 5 Adımda Nasıl Artar?

Ahmet Kaptan

Günümüz dünyasında, bir web sitesi oluşturmak ve dijital dünyaya girmek çok önemlidir. Bu sayede işinizi büyütme şansı yakalarsınız. Birçoğumuz SEO’nun bir web site trafiği için mükemmel bir araç olduğunu biliyoruz.

Web sitenize gelen trafiği nasıl çeşitlendireceğinizi bilmeniz ve tamamen arama motoru optimizasyonuna güvenmemeniz önemlidir .

Bu yazıda, “SEO ve daha birçok platform ile web site trafiği nasıl artar?” sorusuna cevap vereceğiz.

1. Organik Aramayı Optimize Ederek Web Site Trafiğini Artırın

web site trafigi

Arama yapmak ve sonuçlarını listelemek için arama motoruna bir kelime veya kelime öbeği yazılmalıdır. İşte organik arama budur. İnsanların şu anda web sitenizi arama sonuçlarında görmek için kullandığı anahtar kelimelere sahipseniz, web site trafiğini artırmak çok daha kolay olacaktır.

Bu anahtar kelimeler, bir marka veya ürün adı gibi size özel olabilmektedir. Veya “tamamen doğal” veya “ücretsiz teslimat” gibi kelimeler sizi farklı kılan kelimeler olabilir.

Google Analitik , web sitenizin ziyaretçilerinin sizi nasıl bulduğu ile alakalı bir çok sayısal grafik ve sonuç sunar. Rakiplerinizin web sitelerinde, sosyal medyada veya e-postalarda kullandığı terimleri bularak kendi anahtar kelimelerinizi geliştirmeniz mümkün.

Google Search Console , web sitenizin arama sonuçlarında ne sıklıkla göründüğünü, hangi arama terimlerinin en çok ziyaretçiyi çektiğini ve arama sonuçlarında sitenizi kaç kişinin tıkladığını görmek için kullanabileceğiniz başka bir ücretsiz araçtır.

Aşağıdaki ipuçları belki de hayatınızı kurtaracak.

  • Google ve Bing gibi arama motorlarında listelendiğinizden emin olmalısınız. Ayrıca, web siteniz için açıklayıcı bir SEO başlığı oluşturun. Böylece insanların sizi bulması çok daha kolay olacaktır.
  • Blog gönderileri, makaleler, yorumlar ve diğer içerikler, arama sıralamanızı iyileştirmenize yardımcı olur..
  • Arama motorları kelimeleri görsellere göre çok daha iyi bir şekilde dizine ekler. Görseller mobil cihazlar için optimize edilmişse, resimler ve videolar Google sıralamanızı yükseltmeye yardımcı olacaktır. Ayrıca, arama motoruna yorumlaması için bir alt etiket koyun.

2. Kullanıcı Odaklı Bir Ana Sayfa Tasarlayın

web site traigi nasil artar

Bir web sitesi ziyaretçisini , yalnızca ilgilendikleri konuları içeren özel bir açılış sayfasına yönlendirebilirsiniz. Web sitenizle ve nihayetinde işletmenizle etkileşim kurmalarına yardımcı olur. Bu sayfaları oluşturmak için daha önce bahsettiğimiz Google araçlarını kullanın. 

Bir kayıt formu içeren bir ana sayfası oluşturursanız , o sayfa için bir etiket oluşturabilirsiniz, böylece hedef kitlenize katılan herkes gelecekte kişiselleştirilmiş e-posta erişimi için etiketlenir. Bültene abone olmuş ziyaretçilerinizi gönderilerinizden, indirimlerden ve promosyonlardan anında haberdar edebilirsiniz.

3. Sitenizi dijital reklamlarla tanıtın

google web site trafigi artirma

Google reklamlarını hergün mutlaka görüyoruz. Kurslardan güneş gözlüklerine kadar birçok anahtar kelimede sürekli olarak karşımıza çıkıyorlar. Bu reklamlara dijital veya banner reklamlar denir. Bir web sitesine veya kampanyaya özel bir açılış sayfasına trafik çekmek için tasarlanmıştır. 

Facebook gibi platformlarda veya Instagram gibi uygulamalarda dijital reklamlar, yaş, cinsiyet, ilgi alanları veya eğitim düzeyi gibi unsurlara göre ayrılmıştır. Bu yüzden reklamlar son derece özel gruplara hedeflenebilir. Web sitenizi ziyaret edenlerin etkinlikleri hakkında sahip olduğunuz veriler (hangi sayfalara veya ürünlere ne zaman baktıkları gibi), sunduğunuz bir ürün için pazarda bulunan kişileri hedeflemek için reklamları kolayca oluşturmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir.

Ücretli medya stratejisi ve reklamlarınızın nereye yerleştirileceği, reklamların ne kadar süreyle yayınlanacağı, bir kampanyadan ne tür sonuçlar bekleneceği ve zaman içinde performanslarının nasıl iyileştirileceği gibi konularda yardımcı olacak profesyonel bir ekip arıyorsanız DijiMad sizinle.

4. E-posta ile web sitenize trafik çekin

e posta pazarlamasi mail marketing nedir

Trafik oluşturmak için özel pazarlama konusu olan E-posta pazarlama web site trafiği için çok önemlidir. E-posta, hedef kitlenizi bilgilendirmek ve insanları web sitenizdeki belirli sayfalara yönlendirmek için güçlü bir pazarlama stratejisidir. 

  • E-posta bültenleri , satışlar veya etkinlikler gibi faydalı bilgiler ve promosyonlar içerebilir. Bir makaleyi okumak veya bir tekliften yararlanmak için kitle üyelerini web sitenize yönlendirilir. Bunlar size çok sayıda yeni web sitesi ziyaretçisi getirmese de, en iyi hedef kitlenizden, yani sizi zaten tanıyanlardan ziyaretler ve satışlar elde etmenin güçlü bir yoludur.
  • Promosyon e-postaları belirli satışları veya olayları vurgulayabilir. Örneğin, mağazanızda bir etkinlik ya da yayınladığınız yeni bir videonun tanıtımını yapabilirsiniz.

Her iki durumda da, e-posta hedef kitlenizi verilere dayalı olarak segmentlere ayırarak haber bülteninizin veya teklifinizin en uygun segmentlere uyarlanmış sürümlerini gönderebilirsiniz.

5. Web Site Trafiğini Sosyal Medya İle Güçlendirin

web site trafigi sosyal medya

Makaleler, fotoğraflar veya promosyonlar gibi web sitenizde barındırdığınız içeriklerden bazılarını yayınlamak için sosyal medyayı kullanmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz . Sosyal medyanın web sitesi trafiğini de artırabileceğini biliyor muydunuz? Örneğin, bir e-ticaret siteniz var ve ürünlerinizi sosyal medyada yayınlarsanız sitenize olan trafik artacak ve bazı ziyaretçileri müşteriler haline getirebileceksiniz.

En önemli nokta, sizin için en uygun olan ve etkili bir şekilde yönetebileceğiniz sosyal kanalı seçmektir. Bu, iş modelinize ve hedeflemek istediğiniz kitleye bağlı olarak değişir. Örneğin, profesyonel bir kitleye bir web semineri tanıtmak istiyorsanız LinkedIn iyi bir seçimdir. Instagram ise ürünlerinizi tanıtmak için iyi bir seçimdir.

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

mobile application travelers vector concept 81522 1125

Turizmde E-ticaret Sitesi İçin 3 Öneri 2022

Günlük hayatın bir parçası olan internet ile birlikte araştırma, karşılaştırma ve alışveriş sadık müşteri alışkanlıkları değişti. Herhangi yeni sektörün internette…

Detayları İncele
sosyal medya e ticaret

Sosyal Medya E-Ticaret İçin Neden Önemli?

Sosyal medya ve e-ticaret siteleri sayesinde herhangi bir çevrimiçi alışveriş için saatler harcamak zorunda değilsiniz.

Detayları İncele
shopify b2b ozellikleri

Shopify B2B e-Ticaret Nasıl Yapılır?

Shopify Summer 2022 Güncellemesi Shopify bilindiği üzere dünyanın lider bulut e-ticaret uygulamalarından biri rakiplerinin arasında her defasında sıyrılmayı bilen Shopify…

Detayları İncele
Arrow-up