mobile application travelers vector concept 81522 1125

Turizmde E-ticaret Sitesi İçin 3 Öneri 2022

Jemal REJEPOVA

Günlük hayatın bir parçası olan internet ile birlikte araştırma, karşılaştırma ve alışveriş sadık müşteri alışkanlıkları değişti. Herhangi yeni sektörün internette büyümesi ve ilerlemesi veya batması kaçınılmazdır. Örneğin tatilciler için turizmde e-ticaret sitesi sektöre yeni bir deneyim, hız ve kolaylık getirdi. Ağırlıklı çalışan kesimin tercih ettiği , turizm e-ticaret pazarı, kurumsal e-tatil siteleri büyümeye devam ediyor.

Bilinçli tüketici ” Turizmde e-ticaret sitesi ” araştırmaları yaparlar, puanları karşılaştırır. Yorumlar okunur, görseller de incelenir ve karar verilir. Potansiyel müşterinin, gerçek müşteriye dönüştürülmesi için turizmde e-ticaret sitesi, kişinin yaptığı son aramaları kaydetmeli. Sitenize tekrar girdiğinde son aramalarına ulaşabilmesini sağlamalı. Bu kullanıcıların karar verme aşamasında etkilidir.

Yabancı turist sayısı 2002 ve 2010 yılları arasında, 12.8 milyondan 32.9 m. ulaşmıştır, bu sayı “Yabancı Ziyaretçiler için Türkiye En İyi 7. Ülkesi ” yapmıştır. (kaynakça wiki)  Bu artışla  rekabetin boyutu ve büyüme hızı daha iyi anlaşılır.

 Yabancı ülkelerde görünür olmak için de internet yani e-ticaret sitenizin onlara da uygun olması gerekir. Bu sektörde başarılı olmak ve pazardan geniş bir pay kapmak için bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle 3 faydalı uygulamaları sizin için derledik. 

1. Chatbot

Tatil alışverişlerinin büyük kısmı  mesai saatleri dışında gerçekleşiyor. Evde aile veya arkadaşla bir aradayken danışarak planlar yapılır. Bu nedenle turizm e-ticaret sitelerinin başarılı olmaları ve pazardan geniş bir pay kapmaları için bazı noktalara dikkat etmeleri gerekiyor.  Bilgi almak için chatbotlar 7/24 sizin yerinize online. Her gelen farklı soruları  yapay zeka sayesinde doğru cevaplar. Kararsız müşteriler için yönlendirmeler ile isteklerine göre tatil paketi seçmelerine yardımcı olur. Chatbot kullanım avantajları ve daha fazlası için tıklayınız. 

tidio chatbot kurulumu

 

 

2. E-mail Marketing 

Müşterilere ara ara kendimizi hatırlatırsak ihtiyaçlarına çözüm için bize dönüş yaparlar. Onlara görünür olmak güvenirliği arttırır. Hızlı, kolay ve toplu e-mail gönderimleri ile kendimizi ve kampanyalarımızı hatırlatmak gerek. DirectIQ çok detaylı ve kolay anlaşılır email marketing raporlarına erişebilirsiniz. Marketing mailleri açılma, okuma ve tıklama raporu verir. Ayrıca ısı haritaları ve coğrafya bazlı  ölçümleri de görsel olarak sunar.

emailmarketing 819x321 1

3. Mobil uyumluluk

Günümüzde cep telefonu bağımlılığının artışı üzerine alışveriş yapma olayı mobil hale geldi. Turizm e-ticaret sitesi de mobil uyumlu olması satış artışında oldukça etkilidir. Yapılan araştırmalara göre cep telefonu uygulamalarından yapılan rezervasyonların %60’tan fazla. Özellikle orta yaş ve genç neslin tercihidir. Mobil rezervasyon konusunda başarılı olmak e-ticaret sitesinin tasarım ve içeriklerinin mobil uyumluluğa sahip olması gerekir. Turizm e-ticaret sitenizi mobil uyumluluğu için tıklayarak ücretsiz teklif alabilirsiniz. 

Dijimad; genç ve dinamik, yeni nesil dijital ajansı olup, sektördeki 15 yıllık tecrübemiz ile kullanıcı deneyimini en üste çıkaracak şekilde özel web site ve mobil yazılım projeleri üretiyor, gerekli bakım desteği sağlıyoruz. Sizin ihtiyaçlarınıza yönelik çağa uygun dijital çözümler ile size yardımcı olmamızı isterseniz bizimle Chatbotdan veya iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi 5 Adımda Kurmak

Sıfırdan E-Ticaret Sitesi 5 Adımda Kurmak

Gerek mevcut işinizi internete taşımak gerekse de sıfırdan e-ticaret sitesi kurmak isteyin. İhtiyacınız olan tüm araç ve bilgiler online satış…

Detayları İncele
cikartmablog kapak

2022 Yılının En Sevilen Çıkartmaları (Telegram Sticker)

2022 Yılının En Sevilen Çıkartmaları (Telegram Sticker)Bildiğiniz gibi çıkartmalar; genellikle mobil aplikasyonlarda karşımıza çıkan ve mobil aplikasyonların adeta vazgeçilmezi haline…

Detayları İncele
x12 2

İnternetten Satış Nasıl Yapılır? (2022 Hızlı Rehber)

E-ticaret Nedir. Dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte e-ticarete olan ilgi maksimum seviyeye yükseldi. Girişimci sayısının Türkiye’de artması ile birlikte artık…

Detayları İncele
Arrow-up