aaaa

Şimdi Kargo SAAS uygulaması

Şimdi Kargo firmasına ait kargolarının takip edilebilirliği için yaptığımız SAAS projesidir. Proje sürecinde kargo takip süreçleri takip edilebilir. Sipariş oluşturulabilir.…

  • Müşteri
    Şimdi Kargo A.Ş
  • Kullanılan Teknolojiler
    Laravel, vue.js

Şimdi Kargo firmasına ait kargolarının takip edilebilirliği için yaptığımız SAAS projesidir.

Proje sürecinde kargo takip süreçleri takip edilebilir. Sipariş oluşturulabilir.
Bu süreçleri kullanabilen dört farklı kullanıcı rolü vardır.

Bunlar;

  • Kargoyu taşıyan kullanıcı
  • Kargoyu oluşturan bayi kullanıcısı
  • Kargo sürecini izleyebilen personel kullanıcısı
  • Kargo siparişini istediği bayi adına oluşturabilen ve bununla birlikte diğer kullanıcıları yönetebilen admin rolü

Bayi, oluşturmak istediği siparişin desi bilgisini, adresini, almak istediği komisyon miktarıyla birlikte sipariş numarasını oluşturur. Aynı zamanda sipariş oluştururmuş müşteri bilgilerini de kaydeder.

Bayi kullanıcısı siparişi oluşturduktan sonra taşıyıcı olan kullanıcı bayiden kargoyu teslim alır. Sonrasında bayinin anlaştığı şirket ile müşteriye kargonun teslim alındığına dair SMS atılarak bilgilendirilir. Devamında taşıyıcı rolü, yine bayinin anlaşmış olduğu kargo şirketine (MNG, Yurtiçi vs.) kargoyu yine teslim eder. Müşteri, SMS ile bilgilendirilir. Ardından uygulama saat başı anlaşmalı olunan kargo şirketine, kargonun güncel durumu için istekte bulunur. Gelen cevaba göre kargo durumu güncellenir. Bayinin isteği doğrultusunda istenilen durumda müşteri SMS ile bilgilendirilebilir.

Sipariş müşteriye teslim edildikten sonra komisyon hesaplarıyla birlikte bayiye ödenecek olan tutar hesaplanır. Uygulamanın oluşturmuş olduğu hak ediş modülüyle birlikte para durumunu takip edip yönetebilir.

Personel rolü kargo ve bayi ile ilgili bütün bilgileri ulaşabilir ve güncelleyebilir

Admin rolü ise istediği bayi adına sipariş oluşturabilir. Kullanıcı ekleyip silebilir. Siparişleri güncelleyebilir. Aynı zamanda bayiler için girişmiş komisyonlara bağlı olarak, hak ediş modülü ile muhasebesini yapabilir.

Şimdi kargo şirketinin, çok kapsamlı kargo SAAS uygulamasını tercih etmesinin sebeplerini başlıca sebepleri belirtilmiştir. Siz de iş fikrinizi yazılma dökmek SAAS geliştirme hizmetlerimizden bilgi almak isterseniz. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Firmanıza özel çözümler üretmek için teklif alın

Arrow-up