Özel Wordpress Teması

Neden Özel WordPress Teması Yaptırmalısınız?

Fatma Yüksel

Günümüzde küçük işletmelerin çoğunun bir web sitesi var. Ancak buna rağmen web sitesi olmayan firma sayısı da azımsanmayacak derecede fazla. Bir web sitesinin işletmeye güvenilirlik, daha yüksek trafik ve artan satışlar gibi avantajlar sağladığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı hemen her firmanın online olarak da varlığını sürdürmesi son derece önemli. Bu aşamada devreye giren hususlardan biri de özel WordPress teması oluyor. Web siteleri ile firmalarını öne çıkarmak isteyen kişiler, özel temaları tercih ediyorlar.

Özel WordPress Teması Yaptırmanız İçin 5 Neden

Bir şirket bir web sitesine ihtiyaç duyduğuna karar verdiğinde, o web sitesinin nasıl inşa edileceği hakkında doğru bir karar verilmesi gerekmektedir. Birçok işletme için bu, bugün mevcut olan en popüler platformlardan biri olan WordPress’i tercih etmekle başlamaktadır.

Bir WordPress web sitesi oluştururken verilecek ilk kararlardan biri bir tema seçmektir. Bu konuda önünüzde iki seçenek vardır. Ya hazır şablonları tercih edeceksiniz ya da özel WordPress teması yaptıracaksınız. Peki, neden özel tema yaptırmalısınız? İşte nedenler…

1. Özgünlük

Özel WordPress Teması

Özgünlük, özel WordPress teması kullanmanın en büyük avantajlarından biridir. Değiştirilmemiş, önceden hazırlanmış bir şablon kullanmak, en iyi sonuçları elde etmenize izin vermektedir. Günde yaklaşık 661 yeni WordPress destekli web sitesi yayınlandığından, özel bir WordPress teması, şirketinizin kalabalığın arasından sıyrılmasına yardımcı olmaktadır.

2. Kısaltılmış Geliştirme Süresi

Özel WordPress Teması

Birçok işletme, önceden hazırlanmış bir şablon teması kullanmanın en hızlı seçenek olduğunu varsayar. Ancak, bu şablonlar aslında geliştiriciler için daha fazla iş çıkarmaktadır. Bu, şirketin internetteki yüksek hacimli diğer WordPress web sitelerinden sıyrılma ihtiyacına geri dönüyor. Bir şablon olduğu gibi kullanılırsa, web sitesi öne çıkmayacaktır.

Ayrıca bir web sitesinin görsel temasına uygun bir şablon bile teknik özelliklere tam olarak uymayabilir. Kullanılmayan varlıklar bir web sitesini kalabalıklaştırabilirken, eksik varlıklar siteyi gerekli işlevlerden yoksun bırakabilir ve hatta siteye tamamlanmamış bir görünüm verebilir.

Tüm bunlar, web sitesini oluşturan işletmenin benzersiz temasına uyacak şekilde düzenlenmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Bunlar yerine özel WordPress teması tercih etmek zamandan tasarruf etmenize olanak tanıyacaktır.

3. Daha Hızlı Yükleme Süreleri

Özel WordPress Teması

Daha önce de belirtildiği gibi, bir hazır şablon temasına eklenen gereksiz özellikler bir web sitesini kolayca doldurabilir. Bu ise web sayfasına gelen ziyaretçilerin ilgili sayfayı kısa sürede terk etmelerine yol açabilir. Hazır şablonlarla oluşturulan web sayfası, iyi planlanmış ve verimli bir web sitesinden çok daha yavaş çalışır.

Bir web sitesinin yükleme süresi, arama motoru optimizasyonunu etkilemektedir. Bu SEO anlamına gelir. Şirketinizin web sitesinin bir arama motorunda ilgili bir sorguda ne kadar yüksek görüneceğini göstermektedir.

Web sitesi ne kadar iyi derecelendirilirse, bir arama motorunda o kadar yüksek görünür. Site ne kadar yüksek görünürse, trafik kazanma olasılığı o kadar yüksek olur. SEO, sitenin kalitesi ve içerikte kullanılan dil gibi bir dizi faktöre dayanmaktadır. Ancak hızlı yükleme süresi gibi performans varlıkları da denklemin bir parçasıdır. Özel WordPress teması, sitenizin hızlı yüklenmesini sağlarken diğer yandan SEO’sunu da geliştirmeye destek olmaktadır.

4. Özel Temaları Güncellemek Daha Kolay

ozel wordpress temasi 4

Geliştiriciler bir şablon teması kullandığında, zaman içinde bu temayı güncellemeyi zor bulacaklardır. Alternatif olarak, özel temaları değiştirmek ve düzenlemek çok daha kolaydır. Bir şablon temasını düzenleme fikri teoride basit görünebilir, fakat esasen ağır bir iş olabilir.

Özel WordPress teması daha hızlı bir seçim olmaktadır. Ayrıca özel temalar daha uyumludur. Bu, uzun vadede önemlidir çünkü bir web sitesi sonsuza kadar aynı kalamaz. İşin büyümesine, tüketicilerin ihtiyaçlarına ve yeni teknolojilere ayak uydurmak için düzenli olarak güncellenmesi gerekmektedir.

5. Yüksek Güvenlik

ozel wordpress temasi 5

Bir şablonun programlamasında bir güvenlik açığı veya bir aksaklık varsa, bu şablonu kullanan her web sitesi ya yamaya uyum sağlamalı ya da bu hataları gidermeli. Alternatif olarak, WordPress web siteleri için özel temaların standart sınırlamaları yoktur. Yüksek güvenlik ve üstün performans göz önünde bulundurularak tasarlanabilirler.

Wen sayfanız için özel WordPress temasına ihtiyacınız varsa, Dijimad ekibi ile iletişime geçebilirsiniz! WordPress sitenizde kullanışlı eklentiler arıyorsanız; keşfetmek için TIKLAYINIZ!

1 Yorum

  1. Arda MARİL
    Eylül 3, 2022

    Wordpress tema ve eklentileri ile ünlü themeforest bir çok tema var fakat onlar çok fazla genel geçer işler için yapıldığı için hız problemleri olabiliyor. Bir temada satın alacak olsam ilk baktığım şey hızı olacaktır. Sizin de bu işleri yaptığınızı gördüm umarım beraber çalışırızı

Bir cevap yazın

Diğer Makaleler

wordpress hizli tema

2022 Yılının 5 En Hızlı WordPress Temaları Hangileridir?

Herkese Merhaba, bu yazımızda 2022 yılının en hızlı WordPress temaları nelerdir, ne gibi avantajları vardır ve ne için kullanabiliriz bu…

Detayları İncele
bursa yazılım ajansı

Bursa Yazılım Ajansı

Şirketlerin hazır paket yazılımları pek çoğu için işlevsel ve düzgün bir sonuç vermemektedir. Bu noktada şirketler kendi tekniklerini bulmakta ve…

Detayları İncele
Wordpress LMS Eklentileri

En İyi WordPress LMS Eklentileri

Yüksek miktarda para harcamaya gerek bulunmayan online kurslar, eğitimciler için ekonomik getirisi fazla olan yeni bir iş koluna dönüşebiliyor. Eğer…

Detayları İncele
Arrow-up