Market-Yerel Mağaza Pazaryeri

Market-Yerel Mağaza Pazaryeri Oluşturma

Fatma Yüksel

Market-yerel mağaza pazaryeri sitesi kurmak, birçok insanın aklından geçmektedir. Günümüzde market ve yerel mağazalar oldukça popülerdir. İnternet ve teknolojinin bu denli yaygın olması, bu sektörde çevrimiçi pazaryeri açma fikrini güçlendirmektedir.

Market-Yerel Mağaza Pazaryeri Sitesi Nasıl Çalışır?

Market-Yerel Mağaza Pazaryeri

Çevrimiçi pazaryerleri, satıcı firmalar ile alıcıları buluşturan bir ortam yaratmaktadır. Alıcı, birden çok satıcının yer aldığı platform üzerinden çok çeşitli ürün seçenekleri ve fiyatlandırmalar görebilir. Bu da seçeneklerin artmasıyla beraber satışların yükselmesine de olanak tanımaktadır.

Peki, market-yerel mağaza pazaryeri nasıl para kazanır? Abonelik Bazlı Model, Komisyon Modeli, Kayıt Ücretleri, Ürün Listeleme ve Karma Modeller gibi çeşitli gelir seçenekleri ile çevrimiçi pazaryerleri gelir elde etmektedir. Aboneliğe dayalı model, satıcının pazara erişimi için sabit ve tekrarlayan bir ücret talep etmeyi içeren bütün gelir seçeneklerinin en yaygın olanıdır. Bu model, satıcıların pazara abone oldukları potansiyel müşterileri bulmalarına yardımcı olmaktadır. Fakat pazaryerlerinin, satıcıların yatırımlarının karşılığını almalarını sağlamaları gerekmektedir.

Komisyon modelinde, pazaryerleri yaptıkları her satış için satıcılardan sabit bir tutar almaktalar. Bazen pazaryerleri, her dönüşüm için hem satıcılardan hem de alıcılardan ücret alabilmektedirler. Pazaryerleri, tek bir gelir modeline bağlı kalmamayı ve aynı anda birkaç gelir modelini birleştirebilecekleri karma modeli kullanmayı tercih edebilmektedirler. Bunu yaparak, pazar yerleri çeşitli gelir kaynaklarına erişim sağlamaktadırlar.

Market-Yerel Mağaza Pazaryerinin Avantajları Nelerdir?

Market-Yerel Mağaza Pazaryeri

Market-yerel mağaza pazaryeri sitesi birçok açıdan avantaj sunmaktadır. Bunlar:

 • Online pazaryerleri, işletmelerin fiziksel mağazadan daha fazla kitleye erişmelerine imkan tanımaktadır.
 • Online pazaryeri, konumu her ne olursa olsun tüm işletmeler için uygun bir seçenektir. Bundan dolayı pazaryeri sahiplerinin her daim daha yüksek kazanç sağlamaları söz konusu olabilmektedir.
 • Online pazaryerine daha fazla müşteri erişim sağlamaktadır. Bu da daha çok ürün satışı ve dolayısıyla daha iyi kar marjı anlamına gelmektedir.
 • Online pazaryeri sitesinin işletilmesi son derece kolaydır.
 • Minimum kurulum maliyeti ile çevrimiçi pazaryerinizi oluşturmanız mümkün olmaktadır.
 • Düşük risk nedeniyle çoğu insan için iyi bir seçimdir.
 • Gelişmiş pazarlama seçeneklerini kullanmak mümkündür.
 • Sitenin analizi kolaydır ve bu sebeple çeşitli verilere dayalı olarak pazarlama stratejilerini şekillendirmek söz konusudur.
 • Pazaryeri eklentileri ile çevrimiçi pazaryerinizi kişiselleştirebilir ve kullanıcı dostu bir platforma kavuşabilirsiniz.

Çevrimiçi pazaryeri kurma planınız varsa, e-ticaret pazaryeri geliştirme hizmetimiz tam da aradığınız şey olabilir!

0 Yorum

  Bir cevap yazın

  Diğer Makaleler

  Ayakkabı Satış Pazaryeri

  Ayakkabı Satış Pazaryeri Oluşturma

  Ayakkabı satış pazaryeri sitesi kurmak, girişimcilerin dikkatini çeken konulardandır. Bilindiği gibi ayakkabı sektörü güneş batmayan sektörlerden biridir. Ayakkabı; hem erkekler…

  Detayları İncele
  Randevu-Rezervasyon Pazaryeri

  Randevu-Rezervasyon Pazaryeri Oluşturma

  Randevu-rezervasyon pazaryeri sitesi oluşturma fikri çoğu insanın ilgisini çekmektedir. Randevu ve rezervasyon birden fazla sektör için uygun olan bir alan.…

  Detayları İncele
  Wordpress ile Pazaryeri

  WordPress ile Pazaryeri Kurmak için Gerekli Eklentiler 2022

  Wordpress ile pazaryeri kurmak oldukça kolay. Pazaryeri siteniz için ihtiyaç duyduğunuz özellikleri eklentilerle halledebilirsiniz. Amazon, eBay veya Flipkart gibi başarılı…

  Detayları İncele
  Arrow-up