Wordpress LMS Eklentileri

En İyi WordPress LMS Eklentileri

Fatma Yüksel

Yüksek miktarda para harcamaya gerek bulunmayan online kurslar, eğitimciler için ekonomik getirisi fazla olan yeni bir iş koluna dönüşebiliyor. Eğer bilgi birikiminize güveniyorsanız, web sitenizi WordPress LMS eklentileri ile özelleştirebilir ve harika bir uzaktan eğitim platformu elde edebilirsiniz.

LMS Nedir?

LMS, öğrenim yönetimi sistemi anlamına gelmektedir. Fiziki sınıf ortamına gerek bulunmadan öğrencilere eğitim materyalleri sağlamanıza olanak tanıyan bir yazılım türüdür. WordPress LMS eklentileri web sayfanızı uzaktan eğitim platformuna çeviren düzenlemeler gerçekleştirmenize izin vermektedir. Bu eklentiler ile PDF’ler, videolar, sınav ve ödev gibi materyalleri sisteme ekleyebilirsiniz.

LMS Eklentileri Ne İşe Yarar?

WordPress LMS eklentileri şu açıdan avantaj sunmaktadır:

  • Dijital alanda sınıflar oluşturmanıza, sınavlar yapmanıza, öğrencileri kaydetmenize izin verir. Bu eklentiler ile Udemy ve Lynda.com gibi çok farklı kursların bulunduğu sayfalar elde edilebilir.
  • LMS eklentisi ile kursunuzda kaç kişinin bulunduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca, farklı üyelik çeşitlerine göre ödeme almanız mümkün.
  • Bir LMS eklentisiyle konular ilerledikçe içeriğin bir diğer kısmına geçiş mümkündür.
  • LMS eklentileri, katılımcıların ne kadar konuyu geride bıraktıklarını görmelerini sağlar. İsteğe göre bu bilgiler e-posta şeklinde de kişiye iletilebilmektedir.
  • Çoğu LMS eklentisi katılımcıların öğrenci profilleri oluşturmalarına izin vermektedir.
  • Bazı eklentiler kuponlar ve komisyon gibi bazı teşvikler verir. Böylece daha fazla insanın kursa dahil olması sağlanır.
  • Eklentiler ile yazdırılabilir sertifikalar elde edebilirsiniz.

En Popüler WordPress LMS Eklentileri

Pasif kazanç elde etmek isteyenler ve deneyimlerini kazanca dönüştürmek isteyenler için en iyi WordPress LMS eklentileri şu şekilde sıralanabilir:

LearnDash

Wordpress LMS Eklentileri

Pek çok Fortune 500 firmasının ve üniversitenin kullandığı iddialı bir eklenti çeşidi. E-öğrenme alanının son trendlerine ayak uyduran eklenti, kendi logonuz ve markanızla öğretim platformu elde etmenize destek oluyor. Eklentinin sürükle bırak oluşturucusu, kurslarınızı ve içeriklerinizi kolay şekilde kullanmanıza yardımcı olmaktadır.

Lifter LMS

Wordpress LMS Eklentileri

WordPress LMS eklentileri arasında bir diğeri de Lifter LMS oluyor. Eklentinin arka planlar gibi tasarım öğelerine sahip olması ek bir avantaj yaratmaktadır. Beaver Builder ve Divi gibi sürükle bırak oluşturucular ile entegre bir şekilde kullanılabiliyor. Eklenti, AffiliateWP, MailChimp ve WooCommerce ile uyumlu şekilde çalışabiliyor.

LearnPress

en iyi wordpress lms eklentileri learnpress

Kurs sayfanızı düzenlemeniz için sürükle bırak oluşturuculara sahiptir. Ancak video yerleştirme seçeneği bulunmuyor. Bundan dolayı video içerikleri direkt olarak WordPress’in düzenleyicisine eklemeniz lazım. Eklenti, iki-üç öğretmenin bir dersi aynı anda yönetmesine olanak tanıyor. WooCommerce gibi popüler eklentiler ile kullanılabiliyor. Dersleri, bu eklentiyi kullanan diğer web sayfalarına aktarmanız da söz konusu olabiliyor. Eklentiyi herhangi bir WordPress teması ile uyumlu olacak şekilde kullanabilirsiniz.

Tutor LMS

Wordpress LMS Eklentileri

WordPress LMS eklentileri listesinde bir diğeri de Tutor LMS oluyor. 2019 senesinin başında piyasaya giriş yapan eklenti, ücretsiz olmasıyla da dikkat çekmektedir. Özel sertifikaları ödüllendirme ve banka havalesi gibi çeşitli nitelikler içeriyor. Bu eklenti ile soru kalıpları seçebilir, süreleri ayarlayabilir, küçük sınavlar oluşturabilirsiniz.

Sensei

lms

WooCommerce ve Automattic tarafından hazırlanan bir eklenti türüdür. Hem WordPress ile hem de WooCommerce ile problemsiz bir şekilde etkileşime girer. Çoğu WordPress teması bu eklenti ile uyumlu şekilde çalışır. Bu eklenti ile hazırlayabileceğiniz kurslar birden çok modül barındırabilmektedir. Sürekle bırak kurs oluşturucuya sahiptir. Bundan dolayı kolay bir şekilde kullanım imkanı sağlamaktadır.

Sensei eklentisi ayrıca kursların ve öğrencilerin ilerlemesini takip eden bir analiz aracı da barındırıyor. Bu eklentiye ilave etmek istediğiniz özelliklerin çoğu ücretsiz şekilde elde edilmektedir. Bütçeniz kısıtlı ise Sensei iyi bir seçenek olarak da dikkat çekmektedir.

0 Yorum

Bir yanıt yazın

Diğer Makaleler

Wordpress’in Avantajları

WordPress’in Avantajları Nelerdir?

WordPress, bugün piyasadaki en iyi web sitesi oluşturma araçlarından biridir. Günümüzdeki web sayfalarının yüzde 40’ı Wordpress ile oluşturulmuştur. Öncelikle bloglarıyla…

Detayları İncele
Neden Wordpress?

Neden WordPress?

Neden Wordpress? Web siteleri her şirket için bir zorunluluk haline geldi ve internetin bize sunduğu fırsatlar markamızı keşfetmek ve büyütmek…

Detayları İncele
Wordpress Yedekleme Eklentileri

En İyi WordPress Yedekleme Eklentileri 2022

Wordpress yedekleme eklentileri neler? Yedekleme eklentileri oldukça önemlidir. İşlevleri sadece acil durumlarda devreye girer. Güvenlik asla şansa bırakılmamalıdır. Bundan dolayı yedekleme eklentilerini…

Detayları İncele
Arrow-up