Çevrimiçi Pazaryeri

Çevrimiçi Pazaryeri Nasıl Kurulur?

Fatma Yüksel

Çevrimiçi pazaryeri alıcı ve satıcıyı buluşturan bir e-ticaret platformudur. Bu tarz platformlar çoğunlukla elektronik pazar yeri şeklinde isimlendirilir. Bütün işlemler web sayfası sahibi tarafından yürütülmektedir. Ürün ve hizmet satışı yapmak isteyen bireyler, düşük maliyetten ve pazaryerinin çeşitli avantajlarından dolayı bu tarz platformları tercih etmektedirler.

Online pazaryeri, alıcılar ile hizmet ya da ürün sağlayan firmalar veya kişiler arasında aracılık görevi üstlenen bir web sayfası ya da uygulamadır. Bu platformlar sadece ürün ve hizmetlerin sergilenmiş olduğu bir web sitesi olmamaktadır. Pazaryeri sahipleri, sitede mağazası bulunan müşterilerine; işlem, sipariş bildirimi, müşteri memnuniyeti, teslimat ve iletişim sayfaları ile kolaylık sağlamaktadır.

Çevrimiçi Pazaryeri ve Faydaları

Çevrimiçi Pazaryeri

Çevrimiçi pazaryeri büyümesi ve bu teknolojinin daha kullanılmayan bölümleri dikkate alındığı zaman firma sahipleri pazaryeri iş modelinden faydalanabilir. Firmalar bu sistem sayesinde kendi sıra dışı çözümlerini elde edebilirler. Kendi pazaryerinizi yönetmenizin çeşitli faydaları şu şekilde sıralanmıştır:

 • Ek gelir kaynağı elde edersiniz.
 • Pazarlama maliyetlerinizde düşüş gerçekleşir.
 • Firmaların işlerini global düzeyde yürütmelerine olanak tanır.
 • Stok seviyeleri, kullanılabilirlik ve fiyat kısmında şeffaflık söz konusudur.
 • Alıcıların fiyatları karşılaştırabilmeleri açısından iyi bir seçimdir.
 • Online mağazanızın 7/24 çalışması mümkündür.
 • Müşterileriniz ve markanız arasında güven oluşur.
 • Alıcıların çok farklı seçenekler sunan online bir pazardan ürün ya da hizmet satın alma ihtimalleri daha fazladır.
 • Firmaların online pazaryeri platformuna düşük bir ücret ödemesi gerekir.

Çevrimiçi Pazaryeri ve Maliyet

Bir pazaryeri platformunda mağaza açmanın toplam maliyeti, e-ticaret sitesi kurmanın maliyetiyle yaklaşık olarak aynıdır. Ayrıca çevrimiçi pazaryeri için altyapı ve sistem hazırdır. Mağazanızı tasarlayıp, hizmet ya da ürünlerinizi sisteme yükleyerek hemen satış yapmaya başlayabilirsiniz. E-ticaret sayfalarında ise çok sayıda optimizasyon ve entegrasyon işlemleri yapmanız gerekecektir.

Çevrimiçi Pazaryeri

Çevrimiçi Pazaryerlerinde Otomasyon

Çevrimiçi pazaryeri için en önemli gelir kaynağı satışlardan gelen komisyon tutarlarıdır. Ayrıca bu platformlar, arka planında satış süreci, ürün listeleme, kargolama, ödeme alma gibi pek çok farklı otomasyonu içerir. Her türlü işlemin sistem içinde otomatik şekilde gerçekleştirilmesi, size evrak ve diğer çok sayıda süreçten zaman tasarrufu sunacaktır.

Dijimad sanal mağaza hizmeti ile tam anlamıyla size özel ücretsiz bir şekilde çevrimiçi pazaryeri mağazanızı kurabiliriz. Pazaryeri eklentileri ile sistemi kolayca kullanmanız mümkün. Her türlü hizmet ve ürün çeşidinizi gelişmiş ve son teknolojik altyapı sistemimizi kullanarak müşterilerinize sunabilirsiniz. Ayrıca, çevrimiçi pazaryeri mağazanızın yönetimi için size verilecek olan özel panelde ürün listeleme, ekleme, ödeme alma ve kargo gibi çok çeşitli süreçleri pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için firmamızla iletişim kurabilirsiniz.

0 Yorum

  Bir cevap yazın

  Diğer Makaleler

  web-site-trafigi-sosyal-medya

  Web SiteTrafiği 5 Adımda Nasıl Artar?

  Günümüz dünyasında, bir web sitesi oluşturmak ve dijital dünyaya girmek çok önemlidir. Bu sayede işinizi büyütme şansı yakalarsınız. Birçoğumuz SEO'nun bir web…

  Detayları İncele
  Magento Hepsıburada Entegrasyonu

  Magento Hepsiburada Entegrasyonu

  Magento Hepsiburada entegrasyonu, Magento altyapısını kullananlar için benzersiz avantajlar vadetmektedir. Entegrasyon eklentileri ile süreçlerinizi basitleştirebilir, zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayabilirsiniz.…

  Detayları İncele
  Kargo Entegrasyonu

  Kargo Entegrasyonu Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

  Kargo entegrasyonu; e-ticaret siteleri için iyi bir çözüm sunmaktadır. Eklentiler, bir web sitesine işlevler ekleyen, bazı özel ya da belirli…

  Detayları İncele
  Arrow-up