Bursa E-Ticaret Ajansı

Bursa E-Ticaret Ajansı

Fatma Yüksel

E-ticaret dünyasına başlamadan önce, onun hakkında detaylı bir araştırma yapmanız ve işinde uzman olan Bursa e-ticaret ajansı ile çalışmanız son derece önemli. E-ticaret birçok farklı avantajı beraberinde getirmektedir. En önemlisi de iş hacminizin artmasına yardımcı olmaktadır.

E-Ticaret Sitesinin Avantajları

Bursa E-Ticaret Ajansı

Bursa e-ticaret ajansı ile iş birliği yaparak kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesi elde edebilirsiniz. Peki, e-ticaret sitesine sahip olmanın avantajları neler? Detayları birlikte inceleyelim:

1. İşletmeniz 7/24 Açık

7 gün 24 saat açık bir mağaza olarak e-ticaretin en büyük avantajı uyurken satış yapabilmenizdir. Herhangi bir müşteri, sanal mağazanıza erişebilir ve saatinden bağımsız olarak işlemlerini gerçekleştirmektedir. Elektronik ticaret ile bir kullanıcı ister öğleden sonra 2’de, ister sabah 4’te alışverişini yapabilmektedir. Sabit çalışma saatleri olan fiziksel bir işletmeniz varsa, kapılar kapalıyken bile satış yapmaya devam edebilmeniz için onu çevrimiçi bir mağazayla tamamlamanızı öneririz.

2. Düşük Yatırım Maliyeti

Bursa e-ticaret ajansı hizmeti veren firmamızdan destek alarak düşük yatırım maliyeti ile muazzam bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. Sanal mağaza açmak, fiziksel mağaza açmaktan daha düşük bir yatırım riski içerir. Ticaret için depo, envanter, bakım, servis personeli veya kira ödemeniz gerekmez.

Tek yatırım, ürün satmak için kullandığınız web platformu, ödeme ağ geçitleri, teslimat hizmetleri ve diğer kaynaklarla ilgili olacaktır. Ancak bunlar yukarıda belirtilen her şey kadar güçlü bir masrafı temsil etmez. Eğer fırsatlarınızı doğru değerlendirdiyseniz ve e-ticaret açmak için sağlam bir planınız varsa, hedefinize ulaşmamanız neredeyse imkansız olacaktır.

Bursa E-Ticaret Ajansı

3. Veri Toplama

Elektronik ticaretin geleneksel ticarete göre en büyük avantajlarından biri, onları daha iyi tanımak, ihtiyaçlarını anlamak ve çevrimiçi mağazanızdan satın almaya devam etmeleri için deneyimi geliştirmek adına müşteri verilerini elde etme kolaylığıdır. Bir kullanıcı web sitenizde bir işlem gerçekleştirdiğinde, diğer verilerin yanı sıra e-postası, sıklıkla satın aldığı ürünler, alışveriş sepetinde bıraktığı ürünler gibi izlerini bırakır.

Online mağazanız aracılığıyla müşterilerinizden elde ettiğiniz verileri doğru bir şekilde nasıl yöneteceğinizi biliyorsanız, pazarlama stratejilerinizi hassaslaştırabilir, her kullanıcı için kişiselleştirebilirsiniz. Böylece yeniden satın almayı artırabilir veya işletmenizin henüz keşfetmediğiniz yeni müşteri profillerini keşfedebilirsiniz.

4. Uluslararası E-Ticaret Yapabilirsiniz

Bursa e-ticaret ajansı, size global pazarlara açılma imkanı sağlayan web sayfası sunabilir. Uzun veya orta vadeli hedefleriniz arasında işinizi uluslararası pazarlara genişletmek ya da işiniz yurt dışına odaklıysa, e-ticaret kesinlikle sınırları aşmanın ve ürünlerinizi dünyanın herhangi bir yerine ulaştırmanın en iyi yoludur.

Elektronik ticaretin en büyük avantajı, nerede olursa olsun herkesin sanal mağazanıza girip alışveriş yapabilmesidir. Ayrıca, sanal mağazalar için fiyatları müşterinizin para biriminde göstererek uluslararası işlemleri kolaylaştıran ödeme ağ geçitleri vardır. Bunun için GurmeWoo sayfamızdaki ödeme eklentileri işinize yarayacaktır.

Benzer şekilde, iyi bir SEO konumlandırma stratejisi ve çevrimiçi reklamcılıkla, yerel işletmenizi ülkenizde veya potansiyel kitlenizin bulunduğu ülkelerde konumlandırabileceksiniz.

bursa e ticaret ajansi 3

5. Satış İhtimali Daha Yüksek

Bursa e-ticaret ajansı ile çalışmak, satış rakamlarınızın artmasına imkan tanıyan kullanışlı bir web sitesine sahip olmanıza yardımcıdır. Günümüzde müşteri bir ürünü satın almadan önce internette kapsamlı bir araştırma başlatıyor. Sonunda fiziksel bir mağazadan satın alsanız bile, ürün hakkında daha önce çevrimiçi olarak biraz araştırma yapmış olma ihtimaliniz yüksektir.

Ve çevrimiçi dünyada, insanların bir ürünü satın almaya karar vermeden önce bilmek istedikleri bir bilgi portalı görüntülenmektedir. Bunlar ayrıntılar, boyutlar, incelemeler, fiyatların ve markaların karşılaştırılması, mağaza açılış saatleri, vb. şeklindedir. Tüketicilerin bir satın alma yapmadan önce kullandıkları çevrimiçi kanallarda yer alıyorsanız ve ürünleriniz hakkında iyi bilgilendirici içeriğiniz varsa, sizden satın almayı seçmeleri yüksek ihtimaldir.

6. Ürün Hakkında Bol Bilgi

E-ticaretin en faydalı özelliklerinden biri, farklı kategorilerdeki tüm ürünlerin, müşterinin satın alma kararı vermesi için ihtiyaç duyduğu tüm gerekli bilgileri içeren kendi dosyasına sahip olabilmesidir.

Burada boyut, teknik özellikler, avantajlar, malzemeler vb. gibi ilgili tüm ayrıntıları ortaya çıkarabilirsiniz. En iyi yanı, bu bilgilerin müşterinin tüm sorularını yanıtlamak ve ürününüzü çevrimiçi satın alırken kendilerini güvende hissetmelerini sağlamak için her zaman kullanılabilir olmasıdır.

Bursa E-Ticaret Ajansı

7. Çoklu Ödeme Biçimleri

Bir mağazaya gittiğinizde belli kartları kabul etmedikleri için bir ürünü alamadığınız veya sadece nakit ödeme yapabildiğiniz oldu mu?

Elektronik ticaretin en mühim avantajlarından biri, müşterilerinizin tercihlerine göre değişen çeşitli ödeme yöntemlerini ve araçlarını entegre etmenize olanak sağlamasıdır: banka kartları, kredi, banka havalesi, nakit para yatırma gibi. Hatta GiveWP sanal pos eklentileri ile de müşterilerinize ödeme kolaylığı sağlayabilirsiniz. Sanal mağazanızda çeşitli ödeme yöntemlerinin bulunması ile müşteri en rahat yöntemi seçip geri adım atmadan işlemi gerçekleştirmektedir.

8. Niş Ürünler Pazarlayabilirsiniz

Bursa e-ticaret ajansı, niş ürünlerinizi pazarlayabileceğiniz bir e-ticaret sitesi sunmaktadır. Niş ürünler satarken, geleneksel bir mağaza ile fiziksel dünyada kendinizi konumlandırmayı ve benzersiz bir alıcı profiline ulaşmayı muhtemelen zor bulmanız normaldir.

Ancak internette bir kişinin size ulaşması için o özel öğeyi araması yeterlidir. Genel bir kitleyi kapsayan ürünler olmadığından, niş ürünleriniz için sanal bir mağazaya sahip olmak, kendinizi belirli hedef kitle için erişilebilir kılmanıza destek olmaktadır.

Siz de Bursa e-ticaret ajansı arıyorsanız; tüm gereksinimlerinizi karşılayabileceğimizden emin olabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

Bir yanıt yazın


Diğer Makaleler

WooCommerce ile E-Ticarete

WooCommerce ile E-Ticarete Başlarken Yapmanız Gereken 6 Şey

Online alışveriş sürekli büyüyen bir trend. Amazon, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi daha birçok e-ticaret sitesi bu alanda öne çıkıyor. Siz…

Detayları İncele
x12 2

Şimdi İşlerinizi E-ticaret Platformuna Taşıyın.

Yaptığınız İşi Kurumsallaştırmak için Web Sitenizi E-ticaret Sitesine Dönüştürün Çok hızlı meslek eskiten bu dönemde en çok rağbet gören online…

Detayları İncele
shopify b2b ozellikleri

Shopify B2B e-Ticaret Nasıl Yapılır?

Shopify Summer 2022 Güncellemesi Shopify bilindiği üzere dünyanın lider bulut e-ticaret uygulamalarından biri rakiplerinin arasında her defasında sıyrılmayı bilen Shopify…

Detayları İncele
Arrow-up