Pazaryeri Teması

2022’nin En İyi 4 Pazaryeri Teması

Fatma Yüksel

Pazaryeri teması, kendi e-ticaret pazaryeri sayfanızı oluşturmanızı sağlayacaktır. Birden fazla satıcının ürünlerini sergileyeceği, WordPress sitenizde satışa sunacağı mağazalar elde etmek için çeşitli temalar bulunmaktadır. Bu temalardan çoğu çeşitli WordPress eklentileri ile uyum içinde çalışmaktadır. Şimdi pazaryeri temalarını keşfedelim.

En İyi Pazaryeri Teması Seçenekleri

Kullanışlı bir pazaryeri teması çeşitli şablonlar sunmaktadır. Bunları tek satıcı modunda kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda çok satıcılı bir platform oluşturarak da kullanabilirsiniz. Dokan ve WooCommerce gibi üçüncü taraf eklentileri sitenize kurarak, satıcılar tarafından satılan ürünlerden komisyon elde edebilirsiniz.

Pazaryeri sitenizin kullanımını kolaylaştırmak için pazaryeri eklentileri, özel ödeme eklentileri ya da Dokan Katalog Modu Eklentisi gibi çeşitli öğeler kullanabilirsiniz. Peki, en kullanışlı ve en popüler pazaryeri temaları hangileri? İşte, sayfanızı çok satıcılı bir platforma dönüştürecek en iyi WordPress temalar…

1. Urna Teması

Pazaryeri Teması

Çok satıcılı pazaryerleri elde etmek için özel olarak geliştirilmiş bir WooCommerce temasıdır. Pazaryerinizi doğru ve kullanışlı bir şekilde tasarlamanıza izin vermektedir. İhtiyacınız olan tüm e-ticaret çözümlerini sunmaktadır. Bu tema ile beraber Dokan, WC Vendors ve WCFM gibi eklentileri de kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Çok satıcılı pazaryeri seçenekleri gibi 25’ten fazla e-ticaret mağazası demosu içermektedir. Kurulum aşamasında Urna temasında yer alan bütün eklentiler, kullanıma hazır demo içeriği ile beraber yüklenmektedir.

Temayla birlikte gelen eklentiler arasında WPBakery Page Builder, WooCommerce Products Filter ve Slider Revolution yer almaktadır. Temanın şablonlarını kişiselleştirmek için WPBakery Sayfa Oluşturucu ya da Elementor kullanabilirsiniz. Urna teması her çeşit ürün için kullanılabilmektedir. Bu yüzden pazaryerinizde listelenecek ürün çeşidi her ne olursa olsun bu tema son derece uygundur.

2. eMarket Teması

pazaryeri temasi 3

Pazaryeri teması olarak oldukça güçlü ve işlevsel bir seçenektir. Her türlü online mağaza için çok yönlü bir e-ticaret temasıdır. Bu tema paketinde 22’den fazla anasayfa demosu yer almaktadır. Çok satıcılı pazaryerleri için ideal bir temadır.

WordPress sitenizle her çeşit mağaza elde etmenize yardımcı olmaktadır. Moda ve mobilyalardan oyun ve gadget’lara kadar bu demoların kapsadığı çok sayıda ürün türü ve kategorisi bulunmaktadır.

Kolayca yapılandırılabilir ve özelleştirilebilir. Temayı gereksinimlerinize uyum sağlayacak şekilde hızlıca ayarlayabilirsiniz. Şablonların tam anlamıyla istediğiniz gibi görünmesini sağlamak için WPBakery Sayfa Oluşturucu eklentisi ile birlikte gelmektedir. Buna ek olarak Elementor ile de uyum içinde çalışmaktadır.

Sınırsız renk seçenekleri ve çoklu düzen gibi çeşitli kişiselleştirme nitelikleri de sunmaktadır. Bundan dolayı pazaryerinizi özelleştirebilmeniz için kullanışlı bir temadır.

E-ticaret söz konusu olduğunda bu temanın çeşitli işlevleri bulunmaktadır. Mesela AJAX canlı arama aracı, müşterilerinizin aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için canlı sonuçlarında resimleri görüntüleyen bir otomatik tamamlama özelliğine sahiptir. Ürünlerinize renkler ve boyutlar gibi varyasyonlar ekleme desteği sağlamaktadır. Bu tema, pazaryeri platformunuzu geliştirmenize destek olabilecek, son derece işlevsel ve kolay kullanım imkânı sunan bir tema seçeneğidir.

3. Martfury Teması

Pazaryeri Teması

Bu pazaryeri teması da oldukça popülerdir. WC Vendors, Dokan, WCFM ve WC Marketplace gibi çok satıcılı WordPress eklentileri ile uyumludur. Çok satıcılı platformunuzun maksimum işlevsellik sunmasına yardım etmektedir.

Bu temada, sizin ve satıcılarınızın ürün listelemelerini ve profillerini yönetmeleri için birçok özellik var. Tüm sayfaların şablonları özelleştirilebilir. Ayrıca şablonların tümü, WPBakery Sayfa Oluşturucu ya da popüler Elementor eklentisi ile kişiselleştirilebilir.

Martfury teması, satışları artırmak için sayfanıza zamana duyarlı promosyonlar eklemenize destek olmaktadır. Ziyaretçilerin aradıkları ürünleri kolayca bulmalarını sağlamak için çeşitli widget’lar eklenebilmektedir. Ayrıca temada, en son görüntülenen ürünlerin listesi yer almaktadır. Bu da müşterilerin hangi ürünleri beğendiklerini ve incelediklerini onlara hatırlatmayı sağlamaktadır.

4. İBid Teması

Pazaryeri Teması

En çok tercih edilen pazaryeri teması listesinde bir diğeri de iBid olmaktadır. Sayfanızda açık artırma özelliği sunmanıza yardım eder. Çok satıcılı WordPress siteler için uygun bir temadır.  Demoların tümü, tercihlerinize bağlı olarak açık artırmalar etkinleştirilerek veya devre dışı bırakılarak, tek ya da çok satıcılı modda kullanılmaktadır. Bu temayı yapılandırmanın birçok farklı yolu bulunmaktadır.

WordPress ile özel bir çok satıcılı web sitesi oluşturmak istediğinizde iBid iyi bir seçimdir. Ürün karşılaştırma ekranları elde etmek, geri sayım sayacı oluşturmak, müşterilerin kaydolması ve oturum açmasını sağlamak için sosyal hesaplarla oturum açmak gibi özellikleri desteklemektedir.

Temanın şablonlarının hemen hepsi çok yönlüdür. Belirli kategorideki bütün ürünleri görüntülemek için çeşitli ızgara yöntemleri arasından tercihte bulunabilirsiniz. Bunlara ek olarak tek ürün şablonu da seçebilirsiniz. Tema aynı zamanda WPBakery Sayfa Oluşturucu ile uyumlu şekilde çalışmaktadır.

Çok dilli bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza yardımcı olmak için WPML eklentisiyle de uyum içindedir. Bununla beraber Dokan WPML eklentisi ile uyumluluğu sayesinde, çok satıcılı mağazanızı ve ürünleri birden fazla dile çevirmek için ekstra işlevler sağlamaktadır.

0 Yorum

Bir yanıt yazın

Diğer Makaleler

wordpress blog temalari 840x400 1

WordPress İçin 5 En İyi Blog Temaları 

Blog Seçimi Nasıl Yapılmalıyız? Blog yazmak, tüm dünyadaki işletmeler için dijital pazarlama stratejilerinde etkili bir çözüm haline geldiği için en…

Detayları İncele
WooCommerce ve Opencart

WooCommerce ve Opencart: Hangisi Daha İyi?

WooCommerce ve Opencart karşılaştırması merak edilen konulardan biridir. Online mağazanızı kurmak, uzun ve zorlu bir süreçtir. Bu noktada doğru adımlar…

Detayları İncele
WooCommerce ile E-Ticarete

WooCommerce ile E-Ticarete Başlarken Yapmanız Gereken 6 Şey

Online alışveriş sürekli büyüyen bir trend. Amazon, Hepsiburada, Trendyol, Gittigidiyor gibi daha birçok e-ticaret sitesi bu alanda öne çıkıyor. Siz…

Detayları İncele
Arrow-up